Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-05-30 15:41
Waldemar Wesołowski

O. John Bashobora gościem uroczystości jubileuszowych w Legnicy

Diecezja legnicka świętuje 25 rocznicę istnienia i 20 rocznicę wizyty Jana Pawła II w Legnicy. Gościem obchodów jest o. John Baschobora.

o. John Bashobora gościem u św. Jacka

Ojciec John Bashobora, znany charyzmatyk z Ugandy, przyjechał do Legnicy już w poniedziałek 29 maja.  Pierwsze ze spotkań z odbyło się w sanktuarium św. Jacka, w miejscu cudu eucharystycznego. Na kilka godzin przed przyjazdem o. Boshobory świątynię wypełnili wierni, którzy przybyli z różnych stron diecezji, aby wraz z rekolekcjonistą z Ugandy uczestniczyć we wspólnej modlitwie.

O godz. 18.00 rozpoczęła się Msza św. Podczas homilii o. Boshobora mówił, że Bóg kocha każdego człowieka i pragnie, abyśmy porzucili grzeszne życie i wrócili na drogę prawdy, i miłości. - Lęk, czy choroby nie pochodzą od Boga. Są to działania diabła, który chce zniszczyć ludzkość – mówił o. John.

Zachęcał, aby nie koncentrować się jedynie na własnym grzechu, ale na Bogu, który zbawia. - W naszym złamaniu, pośród naszych słabości Jezus zaprasza abyśmy pili ze studni Jego radości - mówił kapłan. Przekonywał, że tym, czego mamy oczekiwać i co mamy podziwiać jest krzyż Jezusa Chrystusa, który jest znakiem nieskończonej miłości Jezusa do nas.  

Podczas Eucharystii gość z Ugandy odmawiał modlitwę o uzdrowienie. - Przed nami wielkie wyzwanie, aby spełniać wolę Boga. Jeśli się nawrócimy, Bóg nam przebaczy. Dzisiaj patrzy na nas i nasze rodziny z miłosierdziem - mówił. Podczas spotkania o. Bashobora zachęcał zebranych do wielbienia Boga poprzez śpiew, oklaski oraz uśmiechy kierowane w stronę osób będących obok. Wierni entuzjastycznie reagowali na zachęty charyzmatycznego kapłana śmiejąc się i klaszcząc.

Na zakończenie odbyła się modlitwa wstawiennicza, podczas której wielu wiernych głośno wyrażało swoje intencje. Obecność o. Johna związana jest z obchodami jubileuszu 25-lecia istnienia diecezji i 20-lecia pobytu św. Jana Pawła II w Legnicy.

O. Boshobora w Legnicy przebywać będzie do niedzieli 4 czerwca. Od wtorku do piątku w Wyższym Seminarium Duchownym poprowadzi rekolekcje dla księży, w sobotę w hali OSiR w Legnicy spotka się z młodzieżą, natomiast w niedzielę o godz. 14.30 w katedrze legnickiej spotka się z rodzinami oraz tymi, którzy będą chcieli posłuchać jego nauczania.


Tekst i foto Monika ŁukaszówPodziel się tym materiałem z innymi: