Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-30 10:55
RA

Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego

Na uroczystość Zesłania Ducha Świętego wierni będą przygotowywać się poprzez modlitewne czuwanie w sobotni wieczór, 3. czerwca. Modlitwę w kościele pw. św. Doroty w Licheniu poprowadzi ks. Rafał Krauze, marianin.

Dzień Zesłania Ducha Świętego, zwany także Pięćdziesiątnicą lub Zielonymi Świątkami, jest w chrześcijaństwie świętem ruchomym i przypada 50. dnia po Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

W licheńskiej parafii grupa charyzmatyczna „Ekipa dla Jezusa” po raz trzeci postanowiła przygotować specjalne czuwanie w wieczór poprzedzający uroczystość. Jak informuje opiekun duchowy grupy, ks. Rafał Krauze MIC, spotkanie będzie składało się z trzech części: w pierwszej nastąpi czas pogłębionego rozważania słowa połączony z modlitwą, podczas drugiej wierni wezmą udział w Eucharystii a całość zwieńczy wspólna agapa.

„Pragniemy uczestniczyć w czuwaniu na wzór czuwania apostołów w Wieczerniku. Oni także zgromadzili się i modlili oczekując na przyjście Ducha Świętego. W trakcie wspólnej modlitwy będziemy zastanawiać się nad tym, kim jest Duch Święty, co czyni dla nas, czy i dlaczego jest On nam potrzebny” – wyjaśnił marianin.

Podczas wieczornego czuwania w świątyni pojawią się także kapłani, którzy poprzez indywidualne nałożenie rąk na głowy wiernych oraz modlitwę wstawienniczą będą prosić o przyjście Ducha Świętego.  

Modlitewne czuwanie w Licheniu rozpocznie się o godz. 20.00. Jego koniec przewidziany jest ok. północy.

Licheń Stary, 29 maja 2017 r.   

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2017-05-30 09:47:04
miniaturka

Egipcjanie oczekują od Al-Azhar zdecydowanego potępienia rzezi chrześcijan

Choć od rzezi egipskich chrześcijan minęło już kilka dni, religijni zwierzchnicy islamu powstrzymują się od zdecydowanego potępienia tej zbrodni.
2017-05-30 10:17:14
miniaturka
play

Piotr Chomicki: Maryja pomogła mi odnaleźć Boga i cel życia

Nawrócił się, bo pomogła mu w tym Maryja. Orędzia dotknęły jego serca i przekonały, by zmienił swoje życie. Warto wysłuchać świadectwa Piotra Chomickiego.
2017-05-30 10:47:53
miniaturka

Papież na spotkaniu z prefektami Kurii Rzymskiej

Ojciec Święty uczestniczył wczoraj przed południem w spotkaniu z prefektami dykasterii Kurii Rzymskiej. Posiedzenia takie mają charakter regularny i odbywają się zazwyczaj dwa razy w roku.
2017-05-30 11:34:07
miniaturka

To oni tworzą Brave Kids – niezwykły projekt niezwykłych dzieci

Koordynatorzy, instruktorzy, wolontariusze i rodziny goszczące – to ludzie bez których program Brave Kids byłby niemożliwy.
2017-05-30 11:59:17
miniaturka
play

Fatima dla dzieci? "O piekle trzeba mówić jak Matka Boża"

Gościem Tematu Dnia był Piotr Krawczyk, autor książki "Pastuszkowie z Fatimy", który w rozmowie z Ewą Pietrzak opowiedział o tym, w jaki sposób należy mówić dzieciom o Fatimie.
2017-05-30 12:37:39
miniaturka

Kraków: międzynarodowa konferencja z okazji 800-lecia urodzin św. Bonawentury

„Bonawenturiański system myślenia. Pytanie o aktualność” to tytuł międzynarodowej konferencji naukowej organizowanej z okazji 800-lecia urodzin św. Bonawentury z Bagnoregio. Spotkanie odbędzie się w dniach 1-2 czerwca w Krakowie.