Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-29 08:34
S. Zielińska / BP KEP

Życzenia Przewodniczącego Episkopatu dla abp Andrzeja Józwowicza

Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wystosował życzenia z zapewnieniem o modlitwie z okazji święceń biskupich abp. Andrzeja Józwowicza. Uroczystość odbyła się 27 maja w łowickiej katedrze.

Autor/źródło: Flickr.com/Artur Stelmasiak/Niedziela, CC BY-NC-SA 2.0

Duchowo łączymy się z Waszą Ekscelencją w ten ważny dla Niego i dla Kościoła w Polsce dzień, zapewniając o modlitwie w intencji Księdza Arcybiskupa oraz polecając Jego życie i posługę wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Polski i świętych patronów naszej ojczyzny – czytamy w życzeniach abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z okazji święceń biskupich abp. Andrzeja Józwowicza.


Publikujemy treść życzeń:

Warszawa, dnia 25 maja 2017 roku

Ekscelencjo,

Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie!

                Kościół w Polsce raduje się decyzją ojca świętego Franciszka o mianowaniu Waszej Ekscelencji arcybiskupem tytularnym Lauriacum i nuncjuszem apostolskim w Rwandzie.

                «Módlcie się za mnie, abym nauczył się bardziej miłować Pana. Módlcie się za mnie, abym się nauczył bardziej miłować Jego trzodę – ciebie, Kościele święty, każdego z was z osobna i wszystkich razem» – niech te pragnienia, które ożywiają serce papieża-emeryta Benedykta XVI, wyrażone podczas Mszy Świętej inaugurującej jego pontyfikat, towarzyszą posłudze Waszej Ekscelencji wszędzie tam, gdzie z woli Boga przyjdzie Księdzu Arcybiskupowi pełnić apostolską służbę.

                Niech w coraz większym umiłowaniu Kościoła, poprzez biskupie posługiwanie, patronuje św. Józef, który – jak mówił ojciec święty Franciszek – «z dyskrecją, pokorą, w milczeniu, ale będąc nieustannie obecnym, w całkowitej wierności, także wówczas, gdy nie rozumie» sprawował opiekę nad tymi, których Pan Bóg powierzył jego pieczy.

                Duchowo łączymy się z Waszą Ekscelencją w ten ważny dla Niego i dla Kościoła w Polsce dzień, zapewniając – w imieniu naszej konferencji episkopatu – o modlitwie w intencji Księdza Arcybiskupa oraz polecając Jego życie i posługę wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Polski i świętych patronów naszej ojczyzny – Stanisława i Wojciecha biskupów i męczenników.

                Łącząc wyrazy szacunku, przesyłam braterskie pozdrowienia w Chrystusie,

✠ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

_______________________________________

Jego Ekscelencja

Ks. Abp Andrzej JÓZWOWICZ

Arcybiskup tytularny Lauriacum

Nuncjusz Apostolski w Rwandzie


BP KEP/episkopat.pl


Zdjęcie: Święcenia biskupie ks. prał. Andrzeja Józwowicza autor: Artur Stelmasiak/Niedziela, CC BY-NC-SA 2.0

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-28 21:32:01
miniaturka

Nabożeństwo Drogi Światła w mikstackim sanktuarium

Które ze spotkań ze zmartwychwstałym Panem jest najbliższe mnie osobiście, które odzwierciedla najlepiej moją sytuację życiowa to pytania, na które mogli sobie odpowiedzieć uczestnicy nabożeństwa Drogi Światła w mikstackim sanktuarium.
2017-05-28 22:16:27
miniaturka

Bp Dec: naszym domem stałego zameldowania jest niebo

- Ostatecznie naszym domem stałego zameldowania jest niebo, a to wszystko tutaj na ziemi jest przemijające - mówił bp Ignacy Dec w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Krzyżownikach. Odpust połączono z dziękczynieniem proboszcza w 30. rocznicę święceń kapłańskich.
2017-05-29 08:19:30
miniaturka

Kard. Müller rozwiewa wątpliwości w sprawie Amoris laetitia

Kard. Gerhard Müller rozwiewa wątpliwości dotyczące interpretacji adhortacji Amoris Laetitia. Prefekt watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary gościł w amerykańskiej telewizji EWTN.
2017-05-29 09:18:22
miniaturka
play

Papież o islamskich zamachach w Egipcie i Anglii

Wczoraj po odmówieniu modlitwy Regina Caeli Franciszek odniósł się dwóch islamskich zamachów, w Egipcie i Anglii.
2017-05-29 09:53:20
miniaturka
play

Pożegnanie śp. ks. Jana Marcjana, budowniczego Domu Konferencji Episkopatu Polski

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Jana Marcjana odbędą się w poniedziałek 29 maja w południe. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele parafialnym św. Huberta w Zalesiu Górnym. Zmarły zostanie pochowany na cmentarzu parafialnym.
2017-05-29 10:23:36
miniaturka

Dziennikarska Nagroda "Ślad" zostanie wręczona 2 czerwca

„Ślad” jest nagrodą dziennikarzy dla dziennikarzy oraz innych ludzi mediów. Ma upamiętniać postawę zmarłego przedwcześnie Biskupa Jana Chrapka, którego dewizą były słowa: „Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały Cię!”