Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-28 18:30
Anna Bajon / KAI

Abp Hoser: Żywa relacja z Bogiem nadaje sens ludzkiemu życiu

Żywa relacja z Bogiem nadaje sens ludzkiemu życiu – podkreślił abp Henryk Hoser. W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego biskup warszawsko-praski przewodniczył Mszy św. w kościele Matki Bożej Królowej Polski w warszawskim Aninie.

Autor/źródło: Eliza Bartkiewicz/episkopat.pl, licencja: CC BY

Parafia atki Bożej Królowej Polski świętowała jubileusz 75-lecia swojego powstania i 25-lecia konsekracji.

W homilii abp Hoser przypomniał, że celem ludzkiego życia jest niebo, a więc przebywanie z Bogiem. – Wniebowstąpienie wyznacza perspektywę ludzkiego istnienia. Przypomina nam, że nasza egzystencja nie kończy się wraz ze śmiercią, której świadomość tak często staramy się wyeliminować z naszego ziemskiego życia – powiedział kaznodzieja.

Podkreślił, że perspektywa nieba nadaje głęboki sens ludzkiemu życiu. – Ludzie popełniają samobójstwa ponieważ zabrakło im nadziei na lepszą przyszłość, ponieważ ich wzrok koncentruje się jedynie na tym co tu i teraz. Tymczasem naszym przeznaczeniem, naszym powołaniem jest pełnia życia - zwrócił uwagę abp Hoser.

Zaznaczył, że miejscem szczególnego spotkania z Jezusem jest modlitwa. – Ona odnawia nasze słabe, ludzkie siły – przekonywał biskup warszawsko-praski ubolewając, że tylko 27 proc. katolików w Polsce codziennie się modli.

– Większość spośród tych, którzy mienią się chrześcijanami przeżywa dzień za dniem podejmując liczne prace, trudy i obowiązki w zabieganiu, bez żywej relacji z Bogiem. Tymczasem Chrystus chce być obecny we wszystkich szczegółach naszego codziennego życia by wspierać nas swoją łaską, by udzielać nam mocy Ducha Świętego – przekonywał abp Hoser.

Po liturgii ordynariusz poświecił tabernakulum w znajdującej się w podziemiach świątyni kaplicy.

Uroczystości uświetnił piknik aniński, który odbył się na terenie parafii.

mag / Warszawa

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-28 16:43:28
miniaturka

Kołobrzeg: Msza św. za ludzi morza

W bazylice konkatedralnej w Kołobrzegu 28 maja odprawiona została Msza św. w intencji ludzi morza oraz absolwentów Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy, w 50. rocznicę powstania szkoły.
2017-05-28 16:46:40
miniaturka

Papież do pielgrzymów w Piekarach Śląskich i Dniu Mediów

Podczas niedzielnej modlitwy z wiernymi Franciszek skierował też pozdrowienie do Polaków. Szczególnego błogosławieństwa udzielił uczestnikom dorocznej pielgrzymki mężczyzn do sanktuarium w Piekarach Śląskich.
2017-05-28 17:52:22
miniaturka

Bp Marek Solarczyk świętował swój srebrny jubileusz kapłaństwa

W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego bp Marek Solarczyk świętował w warszawskiej bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika swój srebrny jubileusz kapłaństwa.
2017-05-28 17:57:07
miniaturka
play

Papież na Regina Caeli: teraz to my mamy ewangelizować

Wniebowstąpienie przypomina nam, że Kościół istnieje po to, by głosił Ewangelię – powiedział Papież w przed południową modlitwą Regina Caeli.
2017-05-28 21:32:01
miniaturka

Nabożeństwo Drogi Światła w mikstackim sanktuarium

Które ze spotkań ze zmartwychwstałym Panem jest najbliższe mnie osobiście, które odzwierciedla najlepiej moją sytuację życiowa to pytania, na które mogli sobie odpowiedzieć uczestnicy nabożeństwa Drogi Światła w mikstackim sanktuarium.
2017-05-28 22:16:27
miniaturka

Bp Dec: naszym domem stałego zameldowania jest niebo

- Ostatecznie naszym domem stałego zameldowania jest niebo, a to wszystko tutaj na ziemi jest przemijające - mówił bp Ignacy Dec w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Krzyżownikach. Odpust połączono z dziękczynieniem proboszcza w 30. rocznicę święceń kapłańskich.