Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-05-27 21:26
Waldemar Wesołowski

Szkoła Animatorów Misyjnych w Jeleniej Górze

Referat ds. misji w diecezji legnickiej zorganizował Szkołę Animatorów Misyjnych. Spotkanie odbyło się w Jeleniej Górze

Modlitwa, śpiew, wykład, warsztaty i ożywiona dyskusja – taka była atmosfera spotkania propedeutycznego Szkoły Animatorów Misyjnych, jakie odbyło się w gościnnej parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze.

W sobotę, 27 maja br., uczestnicy SAM poznali założenia programowe szkoły i metody prowadzenia zajęć. Wykład wstępny o misyjnej naturze Kościoła wywołał wiele pytań i komentarzy, bo uczestnikami spotkania nie byli nowicjusze w zagadnieniach teologicznych. W świetlicy parafialnej spotkali się przedstawiciele czterech parafii a byli wśród nich nadzwyczajni szafarze, katechetka, nauczyciel akademicki. Jedna z uczestniczek, p. Teresa Smolińska, już od kilkunastu lat prowadzi ognisko misyjne, przygotowana do tego na SAM organizowanej centralnie w Warszawie. Podzieliła się więc swoimi doświadczeniami wskazując jakie można podjąć pierwsze kroki dla zaangażowania się w animację misyjną.

Było to drugie spotkanie propedeutyczne SAM, skierowane tym razem do rejonu Jeleniej Góry. Pierwsze takie spotkanie miało miejsce w parafii Pogorzeliska w lutym tego roku. Wówczas uczestnicy pochodzili z rejonu legnickiego i diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Następne, już regularne spotkania, rozpoczną się po wakacjach.


Ks. Bogdan MichalskiPodziel się tym materiałem z innymi: