Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-27 21:26
Waldemar Wesołowski

Szkoła Animatorów Misyjnych w Jeleniej Górze

Referat ds. misji w diecezji legnickiej zorganizował Szkołę Animatorów Misyjnych. Spotkanie odbyło się w Jeleniej Górze

Modlitwa, śpiew, wykład, warsztaty i ożywiona dyskusja – taka była atmosfera spotkania propedeutycznego Szkoły Animatorów Misyjnych, jakie odbyło się w gościnnej parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze.

W sobotę, 27 maja br., uczestnicy SAM poznali założenia programowe szkoły i metody prowadzenia zajęć. Wykład wstępny o misyjnej naturze Kościoła wywołał wiele pytań i komentarzy, bo uczestnikami spotkania nie byli nowicjusze w zagadnieniach teologicznych. W świetlicy parafialnej spotkali się przedstawiciele czterech parafii a byli wśród nich nadzwyczajni szafarze, katechetka, nauczyciel akademicki. Jedna z uczestniczek, p. Teresa Smolińska, już od kilkunastu lat prowadzi ognisko misyjne, przygotowana do tego na SAM organizowanej centralnie w Warszawie. Podzieliła się więc swoimi doświadczeniami wskazując jakie można podjąć pierwsze kroki dla zaangażowania się w animację misyjną.

Było to drugie spotkanie propedeutyczne SAM, skierowane tym razem do rejonu Jeleniej Góry. Pierwsze takie spotkanie miało miejsce w parafii Pogorzeliska w lutym tego roku. Wówczas uczestnicy pochodzili z rejonu legnickiego i diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Następne, już regularne spotkania, rozpoczną się po wakacjach.


Ks. Bogdan Michalski


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2017-05-27 20:46:47
miniaturka

Papież: spotkanie z kapłanami i osobami życia konsekrowanego

Po spotkaniu z robotnikami w zakładach metalurgicznych Papież udał się do genueńskiej katedry pod wezwaniem św. Wawrzyńca na spotkanie z biskupami, księżmi, osobami życia konsekrowanego oraz seminarzystami.
2017-05-27 21:02:00
miniaturka

IV Kongres Rodzin. Stacja w Lubinie.

„Powróćcie do domu z odnowioną miłością” - powiedział do małżonków bp Marek Mendyk na spotkaniu w Lubinie, podczas drugiej stacji IV Kongresu Rodzin diecezji legnickiej.
2017-05-27 21:21:35
miniaturka

Papież do robotników: praca daje radość, ale może też niszczyć

Na świecie mało jest większych radości od tej, której doświadcza się w pracy, podobnie jak mało jest większych cierpień od tych, których zaznaje się w pracy, która prowadzi do wyzysku, upokorzenia i śmierci – mówił Franciszek podczas spotkania z robotnikami w Genui.
2017-05-27 22:22:34
miniaturka

II Międzynarodowy Turniej o Puchar Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc

Organizatorzy serdecznie zapraszają na II Międzynarodowy Turniej w Piłkę Nożną o Puchar Wicemarszałek Senatu RP, który odbędzie się od 2 do 4 czerwca na stadionie miejskim w Węgrowie.
2017-05-27 22:59:28
miniaturka

Kalisz: bp Janiak wyświęcił pięciu nowych kapłanów

- Niech ludzie spotykający się z wami doświadczają samego Chrystusa i Jego dobrego serca poprzez wasze serce - mówił biskup kaliski Edward Janiak podczas święceń pięciu nowych kapłanów diecezji kaliskiej. Święcenia prezbiteratu odbyły się w katedrze pw. Św. Mikołaja w Kaliszu.
2017-05-28 12:12:00
miniaturka

Trwa Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej

Jak co roku na piekarskie wzgórze przybyły rzesze mężczyzn, wraz ze swymi duszpasterzami, aby podziękować za miniony rok i prosząc o błogosławieństwo na kolejny.