Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-27 18:31
Anna Bajon / BP KEP

Kard. Parolin: bez miłości nie byłoby Kościoła

Bez miłości nie byłoby Kościoła, ani biskupów, ani kapłanów, ani sprawowanych sakramentów czy też rozważanego Słowa Bożego – powiedział w kard. Pietro Parolin w homilii wygłoszonej w trakcie święceń biskupich abp. Andrzeja Józefowicza.

Autor/źródło: EpiskopatNews / fot: Artur Stelmasiak/Niedziela

Uroczystość odbyła się 27 maja w łowickiej katedrze pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja.

W sobotę 27 maja w łowickiej katedrze święcenia biskupie przyjął ks. prał. Andrzej Józwowicz, nowo mianowany nuncjusz w Rwandzie. Uroczystościom przewodniczył  kard. Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej. Współkonsekratorami byli: nuncjusz apostolski w Polsce, abp Salvatore i biskup łowicki Andrzej Dziuba.

Za motto biskupie abp Józwowicz przyjął słowa: „Miłość nigdy nie ustaje”. Kard. Parolin nawiązując do tego zawołania zauważył, że jedynie miłość daje człowiekowi jedyną możliwą definicję Boga. Bez Miłości nie byłoby Kościoła, ani biskupów, ani kapłanów, ani sprawowanych sakramentów czy też rozważanego Słowa Bożego. Miłość jest podstawą wysiłków ewangelizacyjnych – powiedział hierarcha.


Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-27 13:27:35
miniaturka

Prymas Polski udzielił święceń kapłańskich czterem diakonom

Abp Wojciech Polak udzielił dziś w katedrze gnieźnieńskiej święceń kapłańskich czterem diakonom gnieźnieńskiego seminarium duchownego.
2017-05-27 14:46:31
miniaturka

Beata Szydło o święceniach swego syna: ogromne przeżycie dla całej rodziny

„To ogromne przeżycie, które powinno pozostać wśród rodziny i najbliższych” – powiedziała premier Beata Szydło po sobotniej uroczystości święceń w bielskiej katedrze.
2017-05-27 15:39:29
miniaturka

Jasna Góra: Civitas Christiana dziękuje za 20 lat służby w Kościele i dla Ojczyzny

Wierności Bogu, bo od niej zależą losy jednostki i całych narodów - życzył uczestnikom 37. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana paulin o. Jerzy Tomziński, przyjaciel i promotor ruchu.
2017-05-27 18:42:06
miniaturka

Papież na Mszy: chrześcijanin jest maratończykiem nadziei

Chrześcijanin jest maratończykiem nadziei: łagodnym, ale podążającym stanowczo; ufnym, a jednocześnie aktywnym, twórczym, ale pełnym szacunku; pracowitym i solidarnym – stwierdził Papież w kazaniu wygłoszonym do ponad 70. tys. wiernych zgromadzonych na placu Kennedyego w Genui.
2017-05-27 19:55:54
miniaturka

Papież w szpitalu: najtrudniej zaakceptować cierpienie dzieci

Przybywając do szpitala pediatrycznego, Franciszek zaznaczył, że tej wizyty nie mogło zabraknąć w programie jego podróży do Genui. Najtrudniej jest bowiem zaakceptować cierpienie dzieci – powiedział.
2017-05-27 20:44:07
miniaturka

Papież do młodych: miejcie serce marynarza, odważne i sięgające daleko

Z młodzieżą Genui Franciszek spotkał się w tamtejszym sanktuarium maryjnym. Głównymi uczestnikami tego wydarzenia byli młodzi, którzy podjęli się bycia misjonarzami wśród swych rówieśników.