Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-27 08:46
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Australia: biskupi wzywają do walki z nowymi formami niewolnictwa

„Australijczycy są moralnie zobligowani do wykorzenienia niesprawiedliwości handlu ludźmi i współczesnego niewolnictwa” – tak w imieniu tamtejszego episkopatu powiedział bp Terry Brady.

Autor/źródło: pixabay

Biskup Brady przemawiał on do parlamentarnej komisji pracującej nad kwestiami egzekwowania prawa. Zaznaczył, że „jako przykład dla innych oraz zachętę do reformy”, katolicka archidiecezja Sydney już w marcu rozpoczęła proces odcięcia się od źródeł zaopatrzenia korzystających z przymusowej pracy.

Zdaniem hierarchy, podobne środki powinny zostać przedsięwzięte nie tylko przez prywatne firmy, ale również przez organizacje państwowe oraz non-profit. „Australijski parlament powinien odgrywać ważną rolę, walcząc o zaangażowanie rządów w zakończenie handlu ludźmi” – wskazał bp Brady. Przypomniał, że zgodnie z podpisaną przez jego ojczyznę Agendą ONZ określającą cele zrównoważonego rozwoju, te procedery powinny zniknąć na świecie do 2030 r.


tm/ rv, cathnews.com

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-26 21:40:01
miniaturka

Nowy wikariusz Papieża dla Rzymu

Ojciec Święty mianował nowego wikariusza generalnego dla Rzymu, który na co dzień sprawuje w jego imieniu pasterską pieczę nad tą diecezją. Został nim bp Angelo De Donatis.
2017-05-26 21:42:04
miniaturka

Kolejna rzeź chrześcijan w Egipcie: 26 zabitych, wiele dzieci

Nie słabną prześladowania chrześcijan w Egipcie. Zamaskowani sprawcy zaatakowali dziś rano z broni maszynowej dwa autobusy, którymi chrześcijańscy Koptowie udawali się do klasztoru św. Samuela w prowincji Al-Minya 200 km na południe od Kairu.
2017-05-26 21:45:53
miniaturka

Islamiści na Filipinach: zamordujemy porwanych chrześcijan

Dramatycznie zaognia się sytuacja w filipińskim mieście Marawi, gdzie terroryści związani z tzw. Państwem Islamskim porwali we wtorek księdza i piętnastu wiernych, wśród nich siostry zakonne.
2017-05-26 21:57:23
miniaturka

Warszawa: w Sejmie konferencja nt. trzeźwości

W Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się dziś konferencja naukowa na temat trzeźwości.
2017-05-27 11:33:47
miniaturka

Gorzów Wlkp.: zakończył się V Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara

Wykonaniem poematu symfonicznego „Harfy Papuszy” Jana Kanty Pawluśkiewicza w Filharmonii Gorzowskiej zakończył się wczoraj V Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara, podczas którego promowana jest muzyka filmowa także inspirowana filmem.
2017-05-27 13:22:12
miniaturka

Bielsko-Biała: syn premier Beaty Szydło wśród 13 nowych kapłanów

Biskup Roman Pindel udzielił dziś w katedrze w Bielsku-Białej święceń kapłańskich trzynastu diakonom z terenu diecezji bielsko-żywieckiej.