Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-26 18:45
ek / Radio Watykańskie

Kard. Bagnasco: Genua czeka na Papieża z radością i wdzięcznością

Kościół genueński oczekuje Papieża z radością i wdzięcznością – powiedział tamtejszy arcybiskup. Franciszek odwiedzi tę diecezję już jutro.

Genua
Autor/źródło: Pixabay

Kard. Angelo Bagnasco podkreślił, iż jest to wspólnota dyskretna, tak jak charakter Genueńczyków, ale także pracowita i pragnąca być blisko ludzi, bez narzucania się czy rozgłosu, po prostu działająca. Zaznaczył, iż od Papieża odczekują jego słów i gestów, to wystarczy, aby patrzeć w przyszłość. Genueńczycy chcą być blisko Ojca Świętego. Mają także nadzieję, że tchnie w nich ducha misyjnego.

„Oczekujemy tego, bo misyjność jest częścią Kościoła. Albo Kościół jest misyjny, albo nie jest sobą – powiedział kard. Angelo Bagnasco.  Ponadto, w tym roku, jako owoc zeszłorocznego Kongresu eucharystycznego, podjęliśmy szczególną inicjatywę misyjną: «Misja młodych dla młodych». Około stu młodych Genueńczyków przygotowuje się do misji, aby głosić Ewangelię w różnych środowiskach – na uniwersytetach, w szkołach i pracy, w czasie wolnym, podczas zajęć sportowych – właśnie młodym. Powiedzielibyśmy, misje dla określonej grupy społecznej. To już się dzieję, zobaczymy, jakie będą rezultaty” – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Bagnasco.


Odnosząc się do kwestii migrantów, arcybiskup Genui zwrócił uwagę, że w samych tylko strukturach kościelnych przyjęto ich prawie 300. Nie ograniczamy się do samego tylko przyjęcia, ale pomagamy też w integracji poprzez naukę języka czy zawodu – dodał kard. Bagnasco.


pp/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-26 16:21:19
miniaturka

Papież: chrześcijanin ma oczy zwrócone w stronę nieba

Miejscem chrześcijanina jest świat, aby głosić Jezusa, ale jego oczy są zwrócone w stronę nieba, aby z Nim się jednoczyć – mówił Papież na porannej Mszy w Domu św. Marty.
2017-05-26 17:33:29
miniaturka

Franciszek: wygoda, lenistwo i światowość wrogami misjonarza

Trzeba przemyśleć na nowo cele, struktury, styl i metody pracy misyjnej, dostosowując je do tego, czego dziś wymaga Duch Święty.
2017-05-26 17:49:49
miniaturka

Rosja: Cyryl I konsekrował nowy sobór

W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego na terenie moskiewskiego monasteru Ofiarowania Pańskiego patriarcha Cyryl konsekrował sobór dla uczczenia i upamiętnienia wyznawców i nowych męczenników za wiarę z czasów sowieckich.
2017-05-26 19:54:06
miniaturka

Kraków: XI Konferencja Etyki Mediów - zaufanie w mediach - zaufanie do mediów

W dniach 24-25 maja w Bibliotece Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie odbyła się XI Konferencja Naukowa Etyki Mediów. Tematem obrad było-zaufanie w mediach-zaufanie do mediów.
2017-05-26 21:40:01
miniaturka

Nowy wikariusz Papieża dla Rzymu

Ojciec Święty mianował nowego wikariusza generalnego dla Rzymu, który na co dzień sprawuje w jego imieniu pasterską pieczę nad tą diecezją. Został nim bp Angelo De Donatis.
2017-05-26 21:42:04
miniaturka

Kolejna rzeź chrześcijan w Egipcie: 26 zabitych, wiele dzieci

Nie słabną prześladowania chrześcijan w Egipcie. Zamaskowani sprawcy zaatakowali dziś rano z broni maszynowej dwa autobusy, którymi chrześcijańscy Koptowie udawali się do klasztoru św. Samuela w prowincji Al-Minya 200 km na południe od Kairu.