Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-05-26 16:06
S. Zielińska / KAI

Caritas Polska zaprasza na Tydzień Rodziny

Caritas od lat dostrzega ogromną rolę rodziny, czego wyrazem jest zachęcanie do udziału w Tygodniu Rodziny obchodzonym w dniach 26 maja – 1 czerwca.

Autor/źródło: Ks. Robert Capała, licencja: CC0

Obchody Tygodnia Rodziny służą prezentacji pracy, jaką Caritas wykonuje dla rodzin i równocześnie jest zachętą do aktywnego włączania się konkretne dzieła miłosierdzia.

Jego celebracja ma za zadanie uwrażliwić społeczeństwo na wartości rodzinne i ukazać piękno i zadania jakie stawia przed nimi świat. Jest to również okazja do podkreślenia najważniejszej i podstawowej małej społeczności jaką jest rodzina.

Diecezjalne Caritas przez cały tydzień organizują liczne pikniki i festyny. Czas świętowania, który zakończy się 1 czerwca ma być okazją do wspólnej radości i podkreślenia wartości i roli jaką w życiu każdego człowieka odgrywa rodzina.

Z tej okazji Caritas Polska przygotowała specjalne rozważania, zwracając tym samym uwagę na bezcenną rolę osób starszych w rodzinach. Publikację "Solidarność między pokoleniami" wraz z modlitwami przygotowanymi specjalnie na Tydzień Rodziny można znaleźć pod adresem: www.caritas.pl/nami-tydzien-rodziny/

wer / Warszawa


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: dzieła miłosierdzia, rodzina, Warszawa, Caritas Polska, Tydzień Rodziny