Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-26 15:53
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Caritas Genui: wizyta Papieża to czas łaski

Pragniemy, aby słowa Papieża były naprawdę słowami łaski, które dotykają serca wielu osób – powiedział dyrektor Caritas diecezji Genua, którą w sobotę odwiedzi Następca św. Piotra.

Genua
Autor/źródło: Rene1971/ commons.wikimedia.org/ CC BY-SA 3.0

Francesco Catani w wywiadzie dla Radia Watykańskiego mówił o oczekiwaniach związanych z wizytą.

„Oczekujemy słów naszego Pasterza na temat zawsze bliski naszym sercom: o solidarności z ostatnimi, z osobami najbiedniejszymi, najprostszymi, co jest oczywiście także misją Caritasu – powiedział jej dyrektor. Ta wizyta dotyka wielu osób, także dalekich od Kościoła, które jednak zbliżyły się do niego poprzez miłość. Mieliśmy w tych latach wiele sygnałów, szczególnie w naszych stołówkach, gdzie osoby dalekie od Kościoła zbliżyły się do niego porzez miłość, poprzez posługę najbardziej potrzebującym. Ufamy więc, że ta obecność Papieża wzruszy serca wszystkich, także tych, którzy nie chodzą na Msze, ale będą miały echo jego słów poprzez gazety, radio, telewizję. Ta wizyta to wielka łaska, ważna dla naszej diecezji i dla Caritas w szczególności”.

Symbolicznym znakiem tej solidarności z najbardziej potrzebującymi będzie obiad, który Franciszek zje właśnie z nimi – z ubogimi, bezdomnymi, uchodźcami. Nie będzie tam przemówień, ani szczególnej prezentacji, ale wzajemna bliskość.

Dyrektor genueńskiej Caritas wskazał także na najbardziej palące problemy tego miasta. Wymienił przede wszystkim wielką potrzebę miejsc do zamieszkania, gdyż wiele osób traci domy, bo nie mogą spłacić kredytów, albo płacić za wynajem. Wielu emigrantów ma problem ze znalezieniem pracy.

W Genui jest 36 punktów Caritas i są one obecne są we wszystkich dzielnicach. Pracuje w nich ponad 500 wolontariuszy.

pp/ rv


Zdjęcie: Genua autor: Rene1971, CC BY-SA 3.0

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-26 14:18:00
miniaturka

Duże zainteresowanie "Duchowością dla Warszawy". Będzie kontynuacja

Wykładem i dyskusją o „epoce niedojrzałych mężczyzn i syndromie Piotrusia Pana” zakończyły się spotkania w ramach „Duchowości dla Warszawy”. Na kolejne wykłady PWTW zaprasza od października br.
2017-05-26 14:41:52
miniaturka

Kard. Nycz: pomóżmy wreszcie potrzebujących uchodźcom!

Ważne jest by wreszcie pomoc ludziom, którzy potrzebują pomocy humanitarnej – powiedział dziś dziennikarzom kard. Kazimierz Nycz. Metropolita warszawski wyraził nadzieje, że korytarze humanitarne zostaną uruchomione także na polskim gruncie.
2017-05-26 15:18:01
miniaturka

Meksyk: opiekun migrantów nominowany do Pokojowego Nobla

Nie ma takiego drugiego kraju na świecie, jak Meksyk, gdzie tak wiele osób znikałoby bez śladu – uważa o. Alejandro Solalinde, założyciel centrum dla migrantów „Bracia na drodze” (Hermanos en el camino).
2017-05-26 16:11:52
miniaturka

Caritas Polska zaprasza na Tydzień Rodziny

Caritas od lat dostrzega ogromną rolę rodziny, czego wyrazem jest zachęcanie do udziału w Tygodniu Rodziny obchodzonym w dniach 26 maja – 1 czerwca.
2017-05-26 16:21:19
miniaturka

Papież: chrześcijanin ma oczy zwrócone w stronę nieba

Miejscem chrześcijanina jest świat, aby głosić Jezusa, ale jego oczy są zwrócone w stronę nieba, aby z Nim się jednoczyć – mówił Papież na porannej Mszy w Domu św. Marty.
2017-05-26 17:33:29
miniaturka

Franciszek: wygoda, lenistwo i światowość wrogami misjonarza

Trzeba przemyśleć na nowo cele, struktury, styl i metody pracy misyjnej, dostosowując je do tego, czego dziś wymaga Duch Święty.