Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-26 09:07
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Stolica Apostolska o zapobieganiu przestępczości

Stolica Apostolska uczestniczy w obradach oenzetowskiej komisji ds. przeciwdziałania przestępczości.

Autor/źródło: The Official CTBTO Photostream /commons.wikimedia.org /CC BY 2.0

Reprezentujący Stolicę Apostolską prałat Janusz Urbańczyk wskazał między innymi na kluczową rolę rodziny w zapobieganiu przestępczości. Rodzina jest bowiem podstawowym miejscem, w którym kształtowane są przyszłe pokolenia. Dziś niestety przeżywa ona wielorakie problemy, od ubóstwa po konsumpcjonizm. Silnie oddziałują na nią również media, które przekazują fałszywe wzorce życia rodzinnego. W konsekwencji rodzina nie spełnia już swej społecznej roli w wychowywaniu do prawości i sprawiedliwości.

Watykański dyplomata podkreślił też niezastąpioną rolę wspólnot religijnych. Dzięki swej strukturze mają one dostęp do różnych warstw ludności, a ze swej natury są nastawione na przekazywanie wartości.

Mówiąc o zapobieganiu przestępczości, ks. Urbańczyk wskazał też na potrzebę właściwej polityki względem młodych. Chodzi tu zarówno o objęcie ich odpowiednią edukacją, jak i o tworzenie im perspektyw na przyszłość.

kb/ rv


Zdjęcie: Janusz Urbanczyk in 2015 during Presentation of Credentials to CTBTO autor: The Official CTBTO Photostream, licencja: CC BY 2.0


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: ONZ, Stolica Apostolska, Janusz Urbańczyk, komisja ds. przeciwdziałania przestępczości