Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-25 18:53
S. Zielińska / KAI

Bp Jeż: Czad czeka na misjonarzy

W Czadzie potrzeba kapłanów, sióstr zakonnych i świeckich wolontariuszy – apeluje biskup tarnowski Andrzej Jeż, który niedawno był w tym kraju.

Autor/źródło: Ryszard Hołubowicz /commons.wikimed / CC BY-SA 3.0

– Pomoc personalna jest bardzo ważna. Każdą liczbę misjonarzy przyjęliby księża biskupi z tego kraju. Ważą się teraz losy czy będzie to kraj katolicki, czy muzułmański. Jest przewaga muzułmanów, oni tam działają od lat. Kościół katolicki nie ma infrastruktury. W stolicy to są to zazwyczaj wiaty, pod którymi się odprawia Eucharystię – mówił bp Andrzej Jeż.

Przypomnijmy, że podczas zakończonej w maju wizyty w Czadzie, bp Jeż konsekrował w stolicy kraju, Ndżamenie, kościół dedykowany Bożemu Miłosierdziu. Powstał on dzięki dużej pomocy diecezji tarnowskiej.

Biskup tarnowski zachęca także do pomocy w budowie studni w Czadzie. – Tam gdzie jest studnia, tam się gromadzi całe życie wioski. Apeluję, by wspomóc to dzieło. Jedna studnia kosztuje około 2-3 tysięcy euro, a ratują życie całych wiosek – dodaje bp Jeż.

W Czadzie jest już sporo studni, budują je różne organizacje, także diecezja tarnowska, ale nadal jest taka potrzeba m.in. w Busso, gdzie pracuje tarnowski kapłan ks. Piotr Skraba.

eb / Tarnów


Zdjęcie: Andrzej Jeż - biskup tarnowski autor: Ryszard Hołubowicz, licencja: CC BY-SA 3.0

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-25 15:52:07
miniaturka

Zmarł budowniczy Sekretariatu Episkopatu ks. Jan Marcjan

W środę, 24 maja 2017 roku, we wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w godzinach popołudniowych, zmarł ks. prał. Jan Albert Marcjan, budowniczy Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski. Miał 86 lat, w tym 59 w kapłaństwie.
2017-05-25 18:03:44
miniaturka

Franciszek zadzwonił do chorych dzieci

„Nie mogę się już doczekać spotkania z wami” – tymi słowami Papież Franciszek pozdrowił dzieci hospitalizowane w szpitalu pediatrycznym w Genui, który odwiedzi w czasie swej sobotniej podróży do tego miasta.
2017-05-25 18:47:40
miniaturka

Watykan o ograniczaniu ryzyka katastrof

W Meksyku odbywa się objęta patronatem ONZ Światowa Platforma na rzecz Ograniczania Ryzyka Katastrof. Kard. Parolin w swoim przesłaniu zwrócił uwagę na potrzebę zwiększenia dostępności najuboższych społeczeństw do metod ograniczenia ryzyka katastrof.
2017-05-25 20:16:02
miniaturka

VIII Rajd dla Życia - rowerowe rekolekcje

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza do udziału w niecodziennych, bo rowerowych, rekolekcjach.
2017-05-26 08:26:10
miniaturka

USA: echa spotkania Papieża z Trumpem

W Stanach Zjednoczonych nie milkną echa spotkania Papieża Franciszka z prezydentem Donaldem Trumpem. Amerykańskie media podkreślają doniosłość słów, w których Ojciec Święty wezwał prezydenta, by był narzędziem pokoju na świecie.
2017-05-26 08:51:09
miniaturka

Bp Chávez: moja nominacja to uznanie zasług bł. Oscara Romero

„O nominacji dowiedziałem się o 5 rano. Zadzwonił do mnie przyjaciel z Hiszpanii, a potem ambasador naszego kraju przy Stolicy Apostolskiej. Byłem zaskoczony, przez dłuższy czas pozostałem w milczeniu. Myślałem, że to żart, nie spodziewałem się tego” – mówi nowo mianowany kardynał z Salwadoru.