Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-25 14:01
S. Zielińska / KAI

Bp Włodarczyk: Marsz dla Życia i Rodziny to manifestacja przywiązania do wartości

- Chcemy pokazać nasz entuzjazm dla wartości, jakimi są rodzina i życie - powiedział bp Krzysztof Włodarczyk, w siedzibie koszalińskiego Domu Samotnej Matki 25 maja podczas konferencji prasowej dotyczącej Marszów dla Życia i Rodziny.

Autor/źródło: pixabay.com

Na konferencji obecni byli także: Piotr Jedliński - prezydent Koszalina, Miłosz Janczewski - przedstawiciel Rycerzy Kolumba, którzy współorganizują wydarzenie, radny miejski oraz s. Danuta Gobosz ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej, reprezentująca Dom Samotnej Matki.

- Cieszę się, że przy organizacji marszu zawsze dobrze współpracowało się z władzami miasta. Dla nas to jest bardzo ważne, że w organizację tego wydarzenia włączają się nie tylko podmioty kościelne - powiedział bp Włodarczyk. - To ważne, że marsze nie mają podtekstu politycznego. W przeciwnym razie zgubilibyśmy ich ideę, czyli promowanie tradycji związanej z rodziną - dodał prezydent Piotr Jedliński.

Biskup i prezydent podkreślali pozytywny wymiar manifestacji: - Chcemy pokazać, z radością w sercu i na ustach, jak wielką wartość ma dla nas rodzina, która jest podstawową komórką społeczną i tworzy najlepszy klimat do wychowania człowieka - mówił biskup.

- Marsz jest doskonałą okazją, żeby pokazać się na ulicach miasta z całą rodziną - zachęcał prezydent, zaznaczając, że świętowanie nie może przesłaniać codziennej troski o rodzinę przez konkretne projekty pomagające w jej funkcjonowaniu, co jest też zadaniem samorządu.

Uczestnicy koszalińskiego marszu będą mogli wziąć udział w akcji "Pielucha dla malucha" na rzecz Domu Samotnej Matki. Można przynieść ze sobą pieluchy, lub inne produkty pomocne przy opiece nad małymi dziećmi, aby wesprzeć w ten sposób mamy mieszkające w DSM, ale także te, które do placówki Caritas zgłaszają się po pomoc z zewnątrz.

Mówiąc o kobietach mieszkających w DSM, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, nie zawsze z własnej winy, s. Danuta Gobosz stwierdziła: - Świadomość, że kogoś interesuje ich los, jest dla nich ważna. To wzmacnia w nich poczucie, że nie są same. Właśnie to wzmocnienie jest jednym z zadań, jakie sobie stawiamy w DSM.

W Koszalinie Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się 4 czerwca. Rozpocznie się Mszą św. w kościele pw. Ducha Świętego o godz. 10.30. Eucharystii przewodniczyć będzie biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztof Włodarczyk. Po Eucharystii planowane jest wyjście marszu i przejście na Rynek Staromiejski.

Oprócz Koszalina, marsze w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbędą się jeszcze w Pile, Słupsku i w Szczecinku.

W Pile Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się Mszą św. 28 maja o godz. 11.30 w kościele p.w. św. Antoniego. Eucharystii przewodniczyć będzie biskup diecezjalny Edward Dajczak. Wyjście marszu po Mszy św., a zakończenie na pl. Zwycięstwa, przy figurze św. Jana Pawła II.

W Słupsku Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie 11 czerwca. Rozpocznie się Mszą św. o 13.00 w kościele św. Maksymiliana Kolbego, a po niej planowane jest wyjście marszu.

W Szczecinku Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się 18 czerwca. Wyjście o godz. 17.00 z kościoła p.w. Ducha Świętego i przejście do kościoła Mariackiego. Tam odbywać się będzie festyn parafialny.

xwp / Koszalin

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-25 12:58:11
miniaturka
play

Niezwykle poruszająca i pokorna wypowiedź biskupa Grzegorza Rysia [WIDEO]

Bożej miłości możemy być pewni, a swojej do Niego? Polecamy nagranie wypowiedzi bp Rysia o tym, że nikt z nas nie ma pewności, co do tego, czy kiedyś zdradzi Jezusa jak Judasz, czy nie. Możemy się jedynie modlić, by tak się nie stało.
2017-05-25 13:22:03
miniaturka

Brama Jubileuszowa i obraz koronacyjny

Dwa elementy dekoracyjne pojawiły się w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu z początkiem nowego sezonu pielgrzymkowego.
2017-05-25 13:36:51
miniaturka

Warszawa: katecheci debatowali o wpływie reformy oświaty na katechezę

Ogólnopolska konferencja naukowa pt. "Katecheza, a reforma oświaty" odbyła się 24 maja w Warszawie. Spotkanie zostało zorganizowane przez Katedrę Katechetyki Fundamentalnej i Historii Katechezy Wydziału Teologicznego UKSW.
2017-05-25 15:00:01
miniaturka

Obchody 30-lecia beatyfikacji bł. Karoliny w Sanktuarium w Zabawie

W sobotę, 10 czerwca, w Sanktuarium w Zabawie rozpoczną się uroczystości związane z przypadającą w tym dniu 30. rocznicą beatyfikacji bł. Karoliny Kózkówny.
2017-05-25 15:13:32
miniaturka

Projekt „Mama nie jest sama”. Już jest: Telefon dla mamy!

W Dzień Matki nie wolno nam zapomnieć o mamach, które oczekując narodzin dziecka przeżywają trudności. Z myślą o nich Fundacja Rzecznik Praw Rodziców uruchomiła "Telefon dla mamy" oraz stronę mamaniejestsama.pl.
2017-05-25 15:30:46
miniaturka
play

Antonina Krzysztoń: Najważniejsze jest podobać się Jezusowi

Gościem Tematu Dnia była Antonina Krzysztoń, piosenkarka, autorka tekstów, która w rozmowie z Ewą Pietrzak podzieliła się świadectwem swojego życia.