Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-25 12:58
AC

Niezwykle poruszająca i pokorna wypowiedź biskupa Grzegorza Rysia [WIDEO]

Bożej miłości możemy być pewni, a swojej do Niego? Polecamy nagranie wypowiedzi bp Rysia o tym, że nikt z nas nie ma pewności, co do tego, czy kiedyś zdradzi Jezusa jak Judasz, czy nie. Możemy się jedynie modlić, by tak się nie stało.

- Ile razy czytam Słowo i dochodzę do Judasza, ja myślę o sobie. Nie potrafię przeczytać tekstu o Judaszu w spokojny sposób. Ja nie mam żadnej pewności, co do siebie samego - mówi bp Grzegorz Ryś.

- Jezus mówi na Ostatniej Wieczerzy "jeden z Was mnie zdradzi"... Jeden z was mnie zdradzi. My byśmy chcieli mówić, że on nie jest z nas, nie jest nasz. Jest z nas - "jeden z WAS mnie zdradzi". Pewni to my możemy być miłości Boga do nas - podkreśla bp Ryś.

Polecamy nagranie poruszającej wypowiedzi, po której każdy człowiek mógłby uderzyć się w pierś. Bp Ryś uważa, że spośród wszystkich Apostołów najbliżej nam chyba do Judasza i dlatego nie do nas należy potępianie go do końca, bo sami byśmy tego chyba nie chcieli.

Nikt z nas nie ma pewności, co do tego, czy kiedyś zdradzi Jezusa jak Judasz, czy nie. Możemy się jedynie modlić, by tak się nie stało. Modlić się w duchu pokory o łaskę wierności. A jeśli jednak człowiek, mimo wysiłków, w czymś upadnie?

Nie chcemy być potępieni za nasze "większe czy mniejsze" zdrady Pana Jezusa w naszej codzienności. Ważne natomiast, aby podjąć odpowiedni żal za grzechy. Żal św. Piotra - z wiarą w Boże miłosierdzie. Tej Bożej miłości możemy być pewni, a swojej do Niego?

źródło: Serce i Nerki - kanał na youtube.com

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-25 11:36:10
miniaturka

Konieczny prawdziwy dialog międzyreligijny

„Fakt, że polityka zaczyna rozumieć, że dialog międzyreligijny jest ważnym elementem śródziemnomorskiej mozaiki jest krokiem ważnym i pozytywnym".
2017-05-25 12:29:28
miniaturka

Włochy: kard. Bassetti nowym przewodniczącym episkopatu

„Powierzenie mi tej funkcji u zmierzchu mego życia świadczy o tym, że Papież wierzy w możliwości sędziwych marzycieli” - tymi słowami kard. Gualtiero Bassetti skomentował swą nominację na przewodniczącego Włoskiej Konferencji Episkopatu.
2017-05-25 12:53:59
miniaturka

„Orawa dla Afryki 2017” - akcja charytatywna dla dzieci ulicy z Ugandy

Akcja charytatywna „Orawa dzieciom Afryki”, połączona z obchodami Dnia Dziecka, odbędzie się 3 i 4 czerwca w Jabłonce na Podhalu. Celem wydarzenia jest wsparcie konkretnego dzieła misyjnego – w tym roku zbierane środki wesprą dzieci z ulic Ugandy.
2017-05-25 13:22:03
miniaturka

Brama Jubileuszowa i obraz koronacyjny

Dwa elementy dekoracyjne pojawiły się w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu z początkiem nowego sezonu pielgrzymkowego.
2017-05-25 13:36:51
miniaturka

Warszawa: katecheci debatowali o wpływie reformy oświaty na katechezę

Ogólnopolska konferencja naukowa pt. "Katecheza, a reforma oświaty" odbyła się 24 maja w Warszawie. Spotkanie zostało zorganizowane przez Katedrę Katechetyki Fundamentalnej i Historii Katechezy Wydziału Teologicznego UKSW.
2017-05-25 14:21:17
miniaturka

Bp Włodarczyk: Marsz dla Życia i Rodziny to manifestacja przywiązania do wartości

- Chcemy pokazać nasz entuzjazm dla wartości, jakimi są rodzina i życie - powiedział bp Krzysztof Włodarczyk, w siedzibie koszalińskiego Domu Samotnej Matki 25 maja podczas konferencji prasowej dotyczącej Marszów dla Życia i Rodziny.