Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-25 12:51
S. Zielińska / KAI

„Orawa dla Afryki 2017” - akcja charytatywna dla dzieci ulicy z Ugandy

Akcja charytatywna „Orawa dzieciom Afryki”, połączona z obchodami Dnia Dziecka, odbędzie się 3 i 4 czerwca w Jabłonce na Podhalu. Celem wydarzenia jest wsparcie konkretnego dzieła misyjnego – w tym roku zbierane środki wesprą dzieci z ulic Ugandy.

Autor/źródło: pixabay.com

Pomoc dla dzieci Afryki prowadzi Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu przy współpracy z gminami Jabłonka i Lipnica Wielka.

W miejscowości Kampala salezjanie prowadzą ośrodek dla dzieci i młodzieży, którego głównym zadaniem jest pomoc i wsparcie dla dzieci ulicy. W Don Bosco Calm prowadzone są zajęcia edukacyjne i kulturalno-społeczne. Mają one ogromny wpływ na wykształcenie młodych, pomagają wzmocnić ich pewność siebie i poczucie własnej wartości.

Jednym z ważniejszych działań, jakie podejmują wychowawcy ośrodka, jest rozwijanie talentów podopiecznych. Dzieci mogą wybrać, w co chcą się zaangażować, np. zespół jazzowy, orkiestra dęta, akrobatyka. To właśnie tam trafią fundusze zebrane podczas festynu i aukcji charytatywnej w orawskiej Jabłonce.

Tegoroczna edycja akcji rozpocznie się w sobotę 3 czerwca koncertem Janusza Radka w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce. Po koncercie odbędzie się aukcja, tym razem prowadzona z myślą o dzieciach z Ugandy.

Niedzielny festyn rodzinny rozpocznie się o godz. 14.00 na Stadionie w Jabłonce. Zagrają m.in. zespół Małe Podhale i o. Łukasz Buksa OFM. Główna gwiazda XVI „Orawy Dzieciom Afryki” to Kapela Hanki Wójciak. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych: wystąpi teatr bajkowy Krak-Art z Krakowa, będzie malowanie twarzy, konkursy i akcja „Baloniki dla Afryki”.

Orawa Dzieciom Afryki, połączona z Orawskim Dniem Dziecka, to inicjatywa, która co roku ściąga tłumy mieszkańców z południowej Polski. Akcja rozpoczyna się w sobotni wieczór koncertem i aukcją w Orawskim Centrum Kultury.

W niedzielę od rana wolontariusze i misjonarze głoszą świadectwa i kwestują w kilkunastu orawskich parafiach. Punktem kulminacyjnym wydarzenia jest festyn charytatywny na Stadionie w Jabłonce, który obejmuje koncerty zespołów afrykańskich i polskich, konkursy, aukcje eksponatów i wiele innych atrakcji szczególnie z myślą o dzieciach.

Orawa Dzieciom Afryki to czas modlitwy, refleksji, świadectwa, wspólnej zabawy, wymiany kulturowej i pomocy drugiemu człowiekowi. Co roku w ramach organizowanej od kilkunastu lat akcji zbierane są środki na wsparcie konkretnego dzieła misyjnego.

md / Kraków

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-25 11:09:19
miniaturka

Nowo odnaleziony żywot św. Franciszka z Asyżu dostępny po polsku!

Instytut Studiów Franciszkańskich zaprasza 10 czerwca 2017 r. (sobota) na prezentację książki Tomasza z Celano „Żywot naszego ojca, błogosławionego Franciszka”. Gościem spotkania będzie o. Aleksander Horowski OFMCap z Rzymu, który przełożył dzieło z łaciny na język polski.
2017-05-25 11:36:10
miniaturka

Konieczny prawdziwy dialog międzyreligijny

„Fakt, że polityka zaczyna rozumieć, że dialog międzyreligijny jest ważnym elementem śródziemnomorskiej mozaiki jest krokiem ważnym i pozytywnym".
2017-05-25 12:29:28
miniaturka

Włochy: kard. Bassetti nowym przewodniczącym episkopatu

„Powierzenie mi tej funkcji u zmierzchu mego życia świadczy o tym, że Papież wierzy w możliwości sędziwych marzycieli” - tymi słowami kard. Gualtiero Bassetti skomentował swą nominację na przewodniczącego Włoskiej Konferencji Episkopatu.
2017-05-25 12:58:11
miniaturka
play

Niezwykle poruszająca i pokorna wypowiedź biskupa Grzegorza Rysia [WIDEO]

Bożej miłości możemy być pewni, a swojej do Niego? Polecamy nagranie wypowiedzi bp Rysia o tym, że nikt z nas nie ma pewności, co do tego, czy kiedyś zdradzi Jezusa jak Judasz, czy nie. Możemy się jedynie modlić, by tak się nie stało.
2017-05-25 13:22:03
miniaturka

Brama Jubileuszowa i obraz koronacyjny

Dwa elementy dekoracyjne pojawiły się w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu z początkiem nowego sezonu pielgrzymkowego.
2017-05-25 13:36:51
miniaturka

Warszawa: katecheci debatowali o wpływie reformy oświaty na katechezę

Ogólnopolska konferencja naukowa pt. "Katecheza, a reforma oświaty" odbyła się 24 maja w Warszawie. Spotkanie zostało zorganizowane przez Katedrę Katechetyki Fundamentalnej i Historii Katechezy Wydziału Teologicznego UKSW.