Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2016-11-15 13:19
iz / KAI

Abp Budzik prowadzi rekolekcje kapłańskie w Zakopanem

Metropolita lubelski abp Stanisław Budzik rozpoczął rekolekcje dla duchownych w Zakopanem. Księża z całej Polski modlą się i słuchają nauk lubelskiego biskupa w domu rekolekcyjnym Konferencji Episkopatu Polski „Księżówka”.

Autor/źródło: http://www.rekolekcje.ksiezowka.zakopane.pl/

W „Księżówce” od czerwca do grudnia odbywają się czterodniowe turnusy rekolekcyjne dla księży. Co roku prowadzą je duchowni pochodzący z innej archidiecezji. W tym roku formację nadzorują lubelscy duszpasterze.


Oprócz lubelskiego arcybiskupa o formację kapłańską zadbali lub będą dbać inni jego współpracownicy. Jako że archidiecezja lubelska jest miejscem funkcjonowania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II wśród rekolekcjonistów znajdują się także kapłani będący wykładowcami uczelni.


Tegoroczni formatorzy kapłańscy to m. in. historyk i rektor seminarium ks. Jarosław Marczewski, wykładowca języka łacińskiego i greki ks. Zbigniew Wójtowicz czy liturgista ks. Bogusław Migut odpowiedzialny za kolejną turę rozpoczynającą się w poniedziałek 21 listopada.


Niezbędne informacje dla zainteresowanych można znaleźć na stronie internetowej „Księżówki”: http://www.rekolekcje.ksiezowka.zakopane.pl


Miejsce rekolekcji nie jest przypadkowe. Do „Księżówki” podczas stuletniej historii jej istnienia udawali się niemal wszyscy znani kapłani i biskupi. Bywał tu często Prymas Tysiąclecia, kard. Stefan Wyszyński. Karol Wojtyła odwiedzał „Księżówkę” jeszcze jako kapłan i biskup archidiecezji krakowskiej. W 1997 r. przyjechał tu na trzy dni jako papież-Polak. Kaplica i pomieszczenia, w których mieszkał papież są udostępniane zwiedzającym.

jaw / Zakopane


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Dom rekolekcyjny Księżówka, abp Stanisław Budzik, turnusy rekolekcyjne dla księży