Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-24 12:38
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Donald Trump w Watykanie

Wizytę w Watykanie złożył prezydent Stanów Zjednoczonych. Donald Trump przez niespełna pół godziny rozmawiał z Franciszkiem w cztery oczy. Na pożegnanie zapewnił, że nigdy nie zapomni tego, co mu Papież powiedział.

Autor/źródło: Gage Skidmore /commons.wikimedia.org /CC BY-SA 2.0

Ojciec Święty przekazał amerykańskiemu przywódcy trzy główne dokumenty swego pontyfikatu oraz swe tegoroczne orędzie na Światowy Dzień w Pokoju. „Daję to Panu, aby był Pan narzędziem pokoju” – powiedział Franciszek. Trump z kolei podarował Papieżowi zbiór książek Martina Luthera Kinga. 

Po audiencji u Papieża prezydent spotkał się również z watykańskim sekretarzem stanu kard. Pietrem Parolinem i szefem papieskiej dyplomacji abp. Paulem Gallagherem. Donald Trump zwiedził też Kaplicę Sykstyńską i Bazylikę św. Piotra.

Amerykańskiemu prezydentowi towarzyszyła żona oraz córka z mężem. Ich program wizyty w Watykanie jest nieco bogatszy. Dla Melanii Trump zaplanowano odwiedziny w watykańskim szpitalu pediatrycznym Bambino Gesù, natomiast dla córki prezydenta spotkanie z kobietami, które padły ofiarą niewolnictwa i którymi zajmuje się rzymska Wspólnota św. Idziego.

kb/ rv


Zdjęcie: Donald Trump, autor: Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America, licencja: CC BY-SA-2.0

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi: