Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-23 10:18
AC / Radio Watykańskie

Sankt-Petersburg: cenny dar Kościoła dla Muzeum Historycznego

Ordynariusz katolickiej archidiecezji Matki Bożej w Moskwie abp Paolo Pezzi przekazał w darze dla Państwowego Muzeum Historycznego w Sankt-Petersburgu insygnia pasterskiej władzy biskupa.

Autor/źródło: photogenica.pl

Dar przekazany przez arcybiskupa umieszczony zostanie w ekspozycji poświęconej Kościołowi rzymskokatolickiemu.

Mitrę, krzyż i pierścień biskupi przyjęła z rąk abpa Poalo Pezziego dyrektor muzeum Liubow Musijenko, która podziękowała za tak cenny dar. Podkreśliła, że w ostatnich latach kierowane przez nią muzeum razem z Kościołem rzymskokatolickim przeprowadziło szereg konferencji oraz innych spotkań poświęconych obecności katolików w Rosji. Ze swej strony abp Paolo Pezzi podziękował pracownikom muzeum, za jak się wyraził „zadziwiającą możliwość spotkania z religijnością charakterystyczną dla człowieka”.

Po uroczystości przekazania daru, dyrektor Liubow Musijenko osobiście oprowadziła arcybiskupa po ekspozycji zawierającej cenne eskponaty, w tym fragmenty szat liturgicznych bp. Zygmunta Felińskiego i papieża Leona XIII. W najbliższym czasie zaplanowano reorganizację części muzeum poświeconą Kościołowi rzymskokatolickiemu. Pozwoli to na lepsze zapoznanie się osobom z większą ilością interesujących eksponatów.

W. Raiter, Moskwa/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-23 09:20:06
miniaturka

Papież: Panie otwórz nasze serca, byśmy rozumieli i zapamiętali Twoje słowa

Tylko Duch Święty uczy nas mówić: „Jezus jest Panem” – powiedział Papież na Mszy w Domu św. Marty. Musimy otworzyć nasze serca, aby Go słuchać i w ten sposób dawać świadectwo o Jezusie.
2017-05-23 09:29:43
miniaturka
play

Miałam chore oczy, a teraz widzę wyraźnie – zobacz świadectwa z Krakowa i Wrocławia

Zobacz świadectwa z Krakowa, Wrocławia z ostatnich wydarzeń, na których posługiwała Maria Vadia, dr Anna Saj i Armia Dzieci.
2017-05-23 09:51:15
miniaturka

12-letnia dziewczynka z Syrii twarzą Brave Kids 2017

Ma dopiero 12 lat, a już przeżyła wiele chwil, których nigdy nie powinna doświadczyć. Tahani, dziewczynka z Syrii jest twarzą tegorocznej edycji niezwykłego projektu Brave Kids. Jest przykładem siły i wrażliwości, jakie posiada w sobie każdy mały człowiek na świecie.
2017-05-23 10:30:40
miniaturka

Kondolencje Przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego po zamachu w Manchesterze

– Proszę wszystkich ludzi dobrej woli w mojej Ojczyźnie, o modlitwę w intencji Zjednoczonego Królestwa pogrążonego w żałobie – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski po zamachu w Manchesterze.
2017-05-23 11:06:02
miniaturka

Prymas Polski: trzeba sobie wzajemnie przebaczać i wciąż spoglądać na Jezusa

Prośmy św. Ritę, by uczyła nas wzajemnej miłości i swoim wstawiennictwem wypraszała u Boga miłość zdolną przebaczać - mówił 22 maja, w dniu jej liturgicznego wspomnienia, prymas Polski abp Wojciech Polak.
2017-05-23 11:45:23
miniaturka

XVIII Jarmark św. Dominika

Jarmark św. Dominika już po raz osiemnasty odbędzie się przy klasztorze dominikanów na Służewie.