Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-22 08:35
AC / Radio Watykańskie

Franciszek apeluje o pokój w Republice Środkowoafrykańskiej

Niech umilknie broń i przeważy pragnienie dialogu – to słowa papieskiego apelu o pokój w Republice Środkowoafrykańskiej, skąd znów napływają bolesne informacje o krwawych walkach i setkach zabitych.

Autor/źródło: SSgt Ryan Crane, https://commons.wikimedia.org

Papież Franciszek przypomniał, że nosi ten kraj w sercu i wezwał do kontynuowania zagrożonego procesu pokojowego.

„Napływają niestety bolesne informacje z Republiki Środkowoafrykańskiej, którą  noszę w sercu, szczególnie po mojej wizycie tam w listopadzie 2015 roku. Walki zbrojne spowodowały wiele ofiar i uchodźców i zagrażają procesowi pokojowemu – mówił Franciszek. – Wyrażam bliskość z tamtejszą ludnością i z biskupami oraz z tymi wszystkimi, którzy angażują się na rzecz dobra ludzi i pokojowego współistnienia. Modlę się za zabitych i rannych. Ponawiam mój apel: niech zamilknie broń i przeważy dobra wola dialogu, by dać temu krajowi pokój i rozwój”.

bz/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2017-05-21 18:46:43
miniaturka

Zakopane: jeźdźcy z banderii konnej prowadzili procesję fatimską

Kilkudziesięciu jeźdźców z banderii konnej trzymających w rękach flagi papieskie i maryjne wzięło udział w uroczystej procesji z sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem do kościoła św. Krzyża.
2017-05-21 21:27:19
miniaturka

Festiwal Tratwa w Pleszewie

Ponad 350 ludzi młodych z całej diecezji kaliskiej uczestniczyło w trzydniowym Festiwalu Tratwa w Pleszewie. Modlitwa, koncerty, warsztaty, rozmowy z gośćmi – tak przedstawiał się program festiwalu.
2017-05-22 08:08:50
miniaturka
play

Ojciec Święty ogłosił nowych kardynałów

Papież Franciszek zwołał konsystorz, który odbędzie się 28 czerwca. Ogłosił też niespodziewanie nominację pięciu nowych kardynałów, nie ma w ich gronie Polaka, ani żadnego przedstawiciela Kurii Rzymskiej.
2017-05-22 09:06:16
miniaturka

Franciszek w parafii: postawą chrześcijanina łagodność i szacunek

Rodzina jest czymś wspaniałym i trzeba się o nią troszczyć, a małżeństwo i rodzicielstwo są pięknym i cennym powołaniem – mówił Franciszek rozpoczynając wizytę w piętnastej już parafii Rzymu od początku swego pontyfikatu.
2017-05-22 09:22:25
miniaturka

VII Ogólnopolski Zlot Chórów i Orkiestr „Świętemu Janowi Pawłowi II w hołdzie”

Kilka tysięcy muzyków przybyło do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu, aby oddać hołd św. Janowi Pawłowi II poprzez uczestnictwo w VII Ogólnopolskim Zlocie Chórów i Orkiestr.
2017-05-22 09:55:01
miniaturka

Msza Święta w intencji dzieci

1 czerwca 2017 roku, godzina 18.00, kościół katedralny św. Ap. Piotra i Pawła w Gliwicach - Msza Święta w intencji dzieci poczętych, ojców i matek oczekujących potomstwa i w intencji wszystkich dzieci.