Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-21 12:24
S. Zielińska / KAI

Kraków: wyruszył Marsz dla Życia i Rodziny

W niedzielne przedpołudnie z krakowskiego Placu Matejki wyruszył Marsz dla Życia i Rodziny. Według wstępnych szacunków Policji na Placu Matejki zgromadziło się kilkaset osób i ciągle dołączają nowe.

Autor/źródło: flickr.com/M. Drwal/BPKEP, licencja: CC BY-NC-SA 2.0

Uczestnicy Marszu przeszli przez Rynek Główny, ulicę Franciszkańską i Straszewskiego, kierując się w stronę Parku Jordana. Tam na rodziny i dzieci czekają piknikowe atrakcje. Przewidziany został także koncert Dzieci z Brodą oraz występ szkockiej orkiestry Pipes & Drums.

– Patrząc na naszą historię, Polacy zawsze odwoływali się do trzech wartości: Bóg, Honor, Ojczyzna. One zawsze były fundamentem rodziny w Polsce. Mówiąc < >, nie mam na myśli tylko samego pojęcia, które ładnie brzmi. Mam na myśli szeroki aspekt patriotyczny, który zawsze był fundamentem kultury rodzinnej w Polsce - mówi Piotr Podlecki, organizator Marszu.

Uczestnicy Marszu niosą transparenty oraz banery o treściach prorodzinnych: „Rodzina Bogiem silna”, oraz skandują hasła podkreślające wartości pro-life: „Wybieram rodzinę, a nie nadgodzinę”, „Chłopak i dziewczyna - normalna rodzina”, „In vitro to zło”, „stop aborcji”.

W Parku Jordana, gdzie znajduje się meta marszu, przygotowane zostały atrakcje dla dzieci i rodziców, bo - jak podkreślają organizatorzy - „marsz jest przede wszystkim świętem rodzin”.

kana / Kraków

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-21 08:54:17
miniaturka

Rzym: Włoski Marsz dla Życia

Ulicami najstarszych dzielnic Rzymu przeszedł wczoraj włoski Marsz dla Życia. Wielotysięczne tłumy domagały się ochrony najsłabszych: dzieci w łonie matki, a także chorych i starców, potencjalne ofiary eutanazji.
2017-05-21 10:01:02
miniaturka

Dni Krzyżowe w mikstackiej wspólnocie parafialnej

W dniach 22-24 maja przypadają w tym roku dni modlitw o urodzaje. Włączmy się w modlitewne błaganie, by Bóg w swej hojności raczył nam błogosławić, by ziemia wydała obfite plony.
2017-05-21 12:19:41
miniaturka
play

Franciszek: bezrobocie dramatycznym problemem świata

O konieczności poszukiwania alternatywnych sposobów rozumienia ekonomii i postępu, mówił Papież do uczestników międzynarodowej konferencji, która odbyła się w Watykanie pod hasłem „Konstruktywne rozwiązania w epoce globalnego zamieszania”.
2017-05-21 13:11:00
miniaturka

Zabrze: inauguracja X Metropolitalnego Święta Rodziny

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc wraz z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik w sobotę wieczorem zainaugurowali X Metropolitalne Święto Rodziny. Wydarzenie odbyło się w Zabrzu w Domu Muzyki i Tańca.
2017-05-21 13:37:00
miniaturka

List pasterski KEP: Objawienia w Fatimie są stale aktualne

Polscy biskupi w liście pasterskim z okazji 100. rocznicy objawień fatimskich piszą o ich znaczeniu i aktualności.
2017-05-21 14:42:57
miniaturka

Gliwice: Msza św. w intencji rodzin w X Metropolitalne Święto Rodziny

Dziś, 21 maja, w gliwickim kościele katedralnym p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła odbyła się uroczysta Msza św. w intencji rodzin, której przewodniczył biskup gliwicki Jan Kopiec.