Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-21 09:48
Małgorzata Strzelec / ks. Krzysztof Ordziniak

Dni Krzyżowe w mikstackiej wspólnocie parafialnej

W dniach 22-24 maja przypadają w tym roku dni modlitw o urodzaje. Włączmy się w modlitewne błaganie, by Bóg w swej hojności raczył nam błogosławić, by ziemia wydała obfite plony.

Nabozeństwo Dni Krzyżowych w mikstackiej parafii ( zdj. z 2015 roku)
Autor/źródło: Małgorzata Strzelec

Tradycyjnie już  w  pierwsze trzy dni po VI Niedzieli Wielkanocnej przeżywać będziemy  mikstackiej wspólnocie parafialnej dni modlitw o urodzaje i o błogosławieństwo dla ludzi pracujących na roli nazywane także „ Dniami Krzyżowymi”. Mają one charakter błagalny. Codziennie w modlitwie Ojcze nasz… kierujemy do Boga prośbę „chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj…”. By nikomu nie zabrakło chleba powszedniego potrzebujemy Bożego błogosławieństwa.  

Narzekamy na warunki pogodowe: panujący chłód  bądź upał, ulewne deszcze bądź ich brak, wichury, nawałnice.  Czy potrafimy  z ufnością prosić Boga o właściwe warunki pogodowe, o błogosławieństwo, które sprawi, że ziemia wyda plon?

Okazją do tego, by dać świadectwo naszej wiary, zaufania Bogu, ale także błagać  o potrzebne łaski jest udział w nabożeństwach dni krzyżowych.I trochę zal,że to mające tak bogatą wymowę religijną, ale także  tradycję odchodzi w wielu parafiach w zapomnienie.

W mikstackiej wspólnocie parafialnej sprawowane one będzie  w poniedziałek w diecezjalnym Sanktuarium Świętego Rocha o godz. 18:00, zaś we wtorek i środę w kościele farnym pw. Świętej Trójcy o godz. 18:00.

Niech w tych szczególnych dniach z  wielu serc popłyną ku niebu słowa  Litanii do Wszystkich Świętych, suplikacji, modlitwy błagalnej…Hasło tegorocznego roku duszpasterskiego wzywa nas "Idźcie i głoście...". Więc przyjdźmy i głośmy... Boże błagamy, prosimy, bo wiemy, że bez Ciebie nic nie możemy uczynić...


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-21 07:55:04
miniaturka

Biskupi Wenezueli: ludzie mają prawo demonstrować przeciw dyktaturze

Biskupi Wenezueli kolejny raz wyrazili swą bliskość z ludźmi walczącymi od tygodni na ulicach tego południowoamerykańskiego kraju w obronie demokracji.
2017-05-21 08:26:03
miniaturka

Kard. D’Rozario: czekamy na Papieża w Bangladeszu końcem roku

Kościół w Bangladeszu jest solą dla naszego narodu. To mała ilość, ale w misce ryżu wystarczy jej szczypta, aby nadać potrawie odpowiedni smak – mówi arcybiskup stołecznej Dhaki przed planowaną końcem roku pielgrzymką Franciszka do tego azjatyckiego kraju.
2017-05-21 08:54:17
miniaturka

Rzym: Włoski Marsz dla Życia

Ulicami najstarszych dzielnic Rzymu przeszedł wczoraj włoski Marsz dla Życia. Wielotysięczne tłumy domagały się ochrony najsłabszych: dzieci w łonie matki, a także chorych i starców, potencjalne ofiary eutanazji.
2017-05-21 12:19:41
miniaturka
play

Franciszek: bezrobocie dramatycznym problemem świata

O konieczności poszukiwania alternatywnych sposobów rozumienia ekonomii i postępu, mówił Papież do uczestników międzynarodowej konferencji, która odbyła się w Watykanie pod hasłem „Konstruktywne rozwiązania w epoce globalnego zamieszania”.
2017-05-21 12:44:49
miniaturka

Kraków: wyruszył Marsz dla Życia i Rodziny

W niedzielne przedpołudnie z krakowskiego Placu Matejki wyruszył Marsz dla Życia i Rodziny. Według wstępnych szacunków Policji na Placu Matejki zgromadziło się kilkaset osób i ciągle dołączają nowe.
2017-05-21 13:11:00
miniaturka

Zabrze: inauguracja X Metropolitalnego Święta Rodziny

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc wraz z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik w sobotę wieczorem zainaugurowali X Metropolitalne Święto Rodziny. Wydarzenie odbyło się w Zabrzu w Domu Muzyki i Tańca.