Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-21 08:26
AC / Radio Watykańskie

Kard. D’Rozario: czekamy na Papieża w Bangladeszu końcem roku

Kościół w Bangladeszu jest solą dla naszego narodu. To mała ilość, ale w misce ryżu wystarczy jej szczypta, aby nadać potrawie odpowiedni smak – mówi arcybiskup stołecznej Dhaki przed planowaną końcem roku pielgrzymką Franciszka do tego azjatyckiego kraju.

Autor/źródło: pixabay.com

Najprawdopodobniej odbędzie się ona na przełomie listopada i grudnia i zostanie połączona z papieską wizytą w Indiach.

Kard. Patrick D’Rozario podkreśla, że w Bangladeszu żyje zaledwie 350 tys. katolików, co stanowi ok. 0,3 procent wszystkich mieszkańców. Jednak ich działalność szczególnie na polu edukacyjnym i sanitarnym jest bardzo znacząca. Kościół prowadzi m.in. około tysiąca szkół, które należą do najlepszych w kraju. Uczęszczają do nich także wyznawcy innych religii stanowiąc 90 proc. wszystkich uczniów. Wspólnota katolicka opiekuje się także chorymi. We wszystkich 120 parafiach Bangladeszu są punkty sanitarne, gdzie ludzie mogą szukać pomocy. Bengalska Caritas jest obecna w całym kraju. Aż 70 proc. osób, które korzystają z jej pomocy, to muzułmanie.

Odnosząc się do swej niespodziewanej nominacji kardynalskiej arcybiskup stolicy Bangladeszu stwierdził, że była ona wyrazem uznania ze strony Franciszka dla „tej ziemi na peryferiach, dla tej małej wspólnoty chrześcijańskiej, aby ją umocnić w wierze i  dodać odwagi do życia Ewangelią wśród wielu wyzwań”.

pp/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-20 23:02:46
miniaturka

Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Domowego Kościoła u św. Józefa w Kaliszu

Ponad dwa tysiące osób z całej Polski wzięło udział w XX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodzin Domowego Kościoła do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Tegorocznej pielgrzymce przyświecało hasło: „Ks. Franciszek Blachnicki – Sługa Niepokalanej”.
2017-05-21 07:07:29
miniaturka

Kard. Caffarra: decydujące starcie szatana z Bogiem dotyczy małżeństwa i rodziny

Szatan rzuca dziś Bogu straszne i ostateczne wyzwanie. Chce Mu pokazać, że za jego sprawą powstanie alternatywne antystworzenie, które ludzie uznają za lepsze od tego, co stworzył Bóg – uważa kard. Carlo Caffarra.
2017-05-21 07:55:04
miniaturka

Biskupi Wenezueli: ludzie mają prawo demonstrować przeciw dyktaturze

Biskupi Wenezueli kolejny raz wyrazili swą bliskość z ludźmi walczącymi od tygodni na ulicach tego południowoamerykańskiego kraju w obronie demokracji.
2017-05-21 08:54:17
miniaturka

Rzym: Włoski Marsz dla Życia

Ulicami najstarszych dzielnic Rzymu przeszedł wczoraj włoski Marsz dla Życia. Wielotysięczne tłumy domagały się ochrony najsłabszych: dzieci w łonie matki, a także chorych i starców, potencjalne ofiary eutanazji.
2017-05-21 10:01:02
miniaturka

Dni Krzyżowe w mikstackiej wspólnocie parafialnej

W dniach 22-24 maja przypadają w tym roku dni modlitw o urodzaje. Włączmy się w modlitewne błaganie, by Bóg w swej hojności raczył nam błogosławić, by ziemia wydała obfite plony.
2017-05-21 12:19:41
miniaturka
play

Franciszek: bezrobocie dramatycznym problemem świata

O konieczności poszukiwania alternatywnych sposobów rozumienia ekonomii i postępu, mówił Papież do uczestników międzynarodowej konferencji, która odbyła się w Watykanie pod hasłem „Konstruktywne rozwiązania w epoce globalnego zamieszania”.