Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-20 18:01
AC / Radio Watykańskie

Biskupi panamscy: nie dla małżeństw homoseksualnych

Biskupi odwołują się do konstytucji swego kraju, która stwierdza, że rodzina jest fundamentem społeczeństwa.

Autor/źródło: photogenica.pl/EyeCandy Images

"Inną rzeczą jest unormowanie związków osób tej samej płci na polu praw cywilnych i dziedziczenia, a inną rzeczą, całkowicie odmienną, jest pretendowanie do zagwarantowania im uznania prawnego jako małżeństwa, rzecz, która całkowicie przewraca porządek ustalony przez naturę ludzką i nasze dziedzictwo prawne i legislacyjne" – piszą w specjalnej nocie biskupi panamscy. W kraju tym toczy się obecnie dyskusja na temat prawnego uznania związków homoseksualnych.

Biskupi odwołują się do konstytucji swego kraju, która stwierdza, że rodzina jest fundamentem społeczeństwa. Dlatego „popieramy każde prawo, które wspiera i chroni istotę rodziny, jej tożsamość, stabilność, dobrobyt i prawa wszystkich jej członków. Kościół czuje się zobligowany do zabrania głosu wobec możliwości prawnego uregulowania sprzecznych z tym modeli, które zagrażają rodzinie”. Biskupi zaznaczyli, że aby chronić prawa osób homoseksualnych nie jest potrzebne ani poddawanie małżeństwa sztucznym modyfikacjom czy inżynierii społecznej, przeciwnej naturze samego małżeństwa. „Rodzina w Panamie już przeżywa głęboki kryzys, którego konsekwencji doświadczamy. Nie poddawajmy jej dodatkowej destabilizacji” – apelują biskupi z Konferencji Episkopatu Panamy.

pp/rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-20 14:27:31
miniaturka

Bp Janiak do diakonów: musicie cieszyć się dobrą opinią

- Musicie cieszyć się dobrą opinią, musicie być ludźmi napełnionymi modlitwą, Duchem Świętym, mądrością, wtedy z większą miłością będziecie służyć Bogu i ludziom - mówił bp Edward Janiak podczas święceń diakonatu w konkatedrze w Ostrowie Wielkopolskim.
2017-05-20 17:09:05
miniaturka

Jasna Góra: Odnowa w Duchu Świętym dziękuje za 50 lat istnienia

Wspólnota w Odnowy w Duchu Świętym dziękuje na Jasnej Górze za 50 lat istnienia w Kościele. Z udziałem kilkudziesięciu tysięcy pielgrzymów trwa 22. ogólnopolskie czuwanie modlitewne.
2017-05-20 17:21:51
miniaturka

Papież chodził po kolędzie w Ostii

Kolęda w maju? We Włoszech takie wizyty odbywają się właśnie w okresie po świętach wielkanocnych. Franciszek wybrał dzielnicę zamieszkaną przez ludzi ubogich, żyjących w mieszkaniach socjalnych.
2017-05-20 18:37:08
miniaturka

Abp Hoser: Miłość otwiera nasze oczy i nasze serca na drugiego człowieka

Miłość otwiera nasze oczy i nasze serca na drugiego człowieka - podkreślił abp Henryk Hoser podczas obchodów 25-lecia Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.
2017-05-20 18:52:35
miniaturka

Pokój trzeba budować na sprawiedliwości - napisał Franciszek na Twitterze

Papieski wpis na Twitterze mówi dzisiaj o budowaniu pokoju. Jak budować pokój na świecie? Papież radzi.
2017-05-20 19:33:29
miniaturka

Święcenia prezbiteratu w Legnicy

„Wejdźcie w tajemnicę Chrystusa i pełnijcie Jego posługę” – powiedział bp Zbigniew Kiernikowski podczas święceń prezbiteratu. Uroczystość odbyła się w sobotę o g. 10 w legnickiej katedrze.