Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-20 12:20
Ks. Robert Capała

Nowi animatorzy i ceremoniarze Diecezji Sandomierskiej

W Sandomierzu Bp. Edward Frankowski ustanowił nowych ceremoniarzy i animatorów Liturgicznej Służby Ołtarza.

Autor/źródło: Tomasz Kotwa

Uroczystość ta miała miejsce w kościele seminaryjnym p.w. św. Michała Archanioła. Tam o godz. 9:00 rozpoczęła się Eucharystia, którą wraz z biskupem koncelebrowali księża wykładowcy WSD w Sandomierzu oraz księża opiekunowie parafialnych grup LSO. W kazaniu ks. bp wspomniał o czekających animatorów i ceremoniarzy zadaniach, wspomniał bohaterskie przykłady takiej służby z pierwszych wieków kościoła, zachęcił również, aby ci, którzy zostaną powołani do kapłaństwa pozytywnie odpowiedzieli na wezwanie Chrystusa. Po kazaniu diecezjalny opiekun LSO, Ks. Piotr Klocek przedstawił biskupowi kandydatów i poprosił o ustanowienie ich animatorami bądź ceremoniarzami. Ks. Biskup odmówił nad kandydatami specjalną modlitwę, po czym pobłogosławił krzyże - znaki ich posługi. Ceremoniarze oprócz krzyża otrzymali także czarny szkaplerz.

Do zadań ceremoniarza należy przygotowanie i kierowanie asystą liturgiczną, zaś animatorzy mają animować czyli ożywiać  i formować ministrantów i lektorów do świadomej i odpowiedzialnej służby Bogu przy ołtarzu.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-20 11:48:27
miniaturka
play

Maria Vadia naucza na żywo podczas Weekendowej Szkoły Proroczej!

Dzisiaj (sobota, 20 maja 2017r.) o 12:15 Armia Dzieci będzie transmitować nauczanie Marii Vadii z Weekendowej Szkoły Proroczej w Warszawie.
2017-05-20 12:08:36
miniaturka

Ks. prał. Andrzej Przybylski biskupem pomocniczym archidiecezji częstochowskiej

Ks. prał. Andrzej Przybylski, proboszcz parafii św. apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu, został mianowany przez papieża Franciszka biskupem pomocniczym archidiecezji częstochowskiej.
2017-05-20 12:37:31
miniaturka

Sylwetka ks. Przybylskiego - nowego biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej

Przedstawiamy sylwetkę ks. prał. Andrzeja Przybylskiego, proboszcza z Zawiercia, duszpasterza młodzieży, który został nowym biskupem pomocniczym archidiecezji częstochowskiej.
2017-05-20 13:14:19
miniaturka

Kielce: ponad tysiąc osób wyruszyło z bp. Florczykiem w Rodzinnej Majówce Rowerowej

Ponad tysiąc osób wyruszyło z Kielc do Karczyna, aby uczcić pamięć Jana Pawła II, aktywnie spędzić czas w rodzinnym gronie, poznawać piękno przyrody i reaktywować tradycję nabożeństw majowych. W Rodzinnej Majówce Rowerowej już po raz dwunasty uczestniczy bp Marian Florczyk.
2017-05-20 13:47:07
miniaturka

Rekolekcje z muzyką św. Hildegardy z Bingen

Zaproszenie do wzięcia udziału w rekolekcjach ze św. Hildegardą z Bingen. To już druga edycja tego typu rekolekcji.
2017-05-20 14:26:28
miniaturka
play

Tratwa Festiwal Pleszew 2017

Ruszyła Tratwa Festiwal Pleszew! Na warsztaty przybyło ponad 250 uczestników.