Strona główna
opoka.org.pl
2016-11-15 08:18
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Japonia: zamknięcie Roku Świętego przy relikwiach polskich świętych

W Japonii zamknięcie Roku Miłosierdzia odbyło się w obecności relikwii świętych Polaków – Jana Pawła II i Faustyny Kowalskiej. Na uroczystość do tokijskiej katedry przybyły rzesze katolików z całego kraju, reprezentujących różne narodowości.

Autor/źródło: s. Matylda Kamińska ZMBM

Liturgii przewodniczyli miejscowy arcybiskup Peter Takeo Okada oraz nuncjusz apostolski w Japonii abp Joseph Chennath.

W czasie Mszy wieńczącej obchody jubileuszowe udzielono specjalnego błogosławieństwa obecnym tam dzieciom. Za przyczyną dwojga świętych modlono się też o miłosierdzie dla Japonii i o nowy zapał ewangelizacyjny w tym kraju. Jan Paweł II jest jedynym papieżem, który odwiedził dotychczas Japonię, gdzie chrześcijanie stanowią zaledwie 0, 5 proc. mieszkańców. Nazywał ich swoją małą trzódką.

Relikwie polskich świętych peregrynują po diecezjach i kościołach Kraju Kwitnącej Wiśni od kilku miesięcy. Są one darem archidiecezji krakowskiej oraz sióstr Matki Bożej Miłosierdzia dla Kościoła w Japonii.

bz/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-11-15 07:07:11
miniaturka

Chrześcijanie Bliskiego Wschodu: troski i nadzieje

O sytuacji w Syrii, a także w Iraku rozmawiano na kongresie zatytułowanym „Damaszek pryzmatem nadziei”. Odbył się on w dniach 11-13 listopada w Rzymie w ramach obchodów stulecia Papieskiego Instytutu Studiów Wschodnich.
2016-11-15 07:19:02
miniaturka

Izrael i Palestyńczycy muszą sami chcieć wyjść z kryzysu

Sytuacja w Ziemi Świętej jest niepokojąca. Zarówno Izraelowi, jak i Palestyńczykom brak woli, by wyjść z obecnego impasu. A jeśli oni nie chcą, to nikt z zewnątrz ich do tego nie zmusi – uważa abp Pierbattista Pizzaballa, administrator patriarchatu Jerozolimy.
2016-11-15 07:55:58
miniaturka

Bangi: zamknięto Rok Święty w stolicy chrześcijaństwa

Rok Święty został też wczoraj zamknięty w „światowej stolicy chrześcijaństwa”, jak podczas ubiegłorocznej pielgrzymki nazwał Papież Franciszek stolicę Republiki Środkowoafrykańskiej. To właśnie w Bangi, w czasie swej afrykańskiej podróży otworzył pierwsze Drzwi Miłosierdzia.
2016-11-15 08:27:04
miniaturka

Obrady Komisji Duchowieństwa KEP w Gnieźnie

Po raz pierwszy w nowym składzie i pod kierunkiem nowego przewodniczącego abp. Wojciecha Polaka obradowała 14 listopada w Gnieźnie Komisja Duchowieństwa KEP. Robocze spotkanie poświęcone było głównie omówieniu metodyki prac komisji oraz zakresowi zagadnień, jakimi będzie się zajmować w ramach swoich kompetencji.
2016-11-15 08:43:15
miniaturka

Chaldejsko-katolicki arcybiskup Irbilu odwiedził Jasną Górę

Do Polski przyjechał abp Bashar Warda, chaldejsko-katolicki arcybiskup Irbilu, by podzielić się swoim świadectwem pasterza, chrześcijanina i Irakijczyka.
2016-11-15 08:52:08
miniaturka

USA: watykańscy hierarchowie po wyborze prezydenta

W obliczu wyboru Donalda Trumpa na prezydenta Kościół powinien „przyjąć na siebie rolę prorocką” – powiedział nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych, abp Christophe Pierre.