Strona główna
opoka.org.pl
2016-11-15 07:44
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Bangi: zamknięto Rok Święty w stolicy chrześcijaństwa

Rok Święty został też wczoraj zamknięty w „światowej stolicy chrześcijaństwa”, jak podczas ubiegłorocznej pielgrzymki nazwał Papież Franciszek stolicę Republiki Środkowoafrykańskiej. To właśnie w Bangi, w czasie swej afrykańskiej podróży otworzył pierwsze Drzwi Miłosierdzia.

Autor/źródło: pixabay

„Zamykając Rok Święty przeżyliśmy emocje podobne do tych związanych z przyjmowaniem Papieża Franciszka. W celebracji wzięli udział przedstawiciele wszystkich parafii naszej stolicy, a także wielu ludzi dobrej woli. Zaprosiliśmy również naszych braci muzułmanów i protestantów. Ojciec Święty przybywając do naszego kraju wskazał nam miłosierdzie, jako drogę budowania pokoju na tej ziemi, gdzie od zbyt wielu lat ludzie cierpią - mówi Radiu Watykańskiemu proboszcz stołecznej katedry ks. Mathieu Bondobo. - Wczorajsza ceremonia była też dziękczynieniem, ponieważ w ciągu tego Roku Świętego przeżyliśmy również dobre chwile, a co za tym idzie, doświadczyliśmy Bożego błogosławieństwa. Obecność imama i pastora była wymownym świadectwem tego, że w naszym kraju nie ma wojny religijnej, jej przyczyny leżą zupełnie gdzie indziej.  Dialog międzyreligijny i praca na rzecz ekumenizmu są jednak bardzo potrzebne do budowania lepszej przyszłości  Republiki Środkowoafrykańskiej. Mieszkańcy naszego kraju wytrwale modlą się o pokój i ufam, że będzie to jedna z łask jubileuszowych”.


bz/ rv 

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-11-14 18:51:29
miniaturka

Papież do niemieckich piłkarzy: wychowanie, pomoc społeczna

„Cieszę się, mogąc powitać w Watykanie aktualnych mistrzów świata w piłce nożnej”. Tak Papież pozdrowił przybyłą tam piłkarską reprezentację Niemiec.
2016-11-15 07:07:11
miniaturka

Chrześcijanie Bliskiego Wschodu: troski i nadzieje

O sytuacji w Syrii, a także w Iraku rozmawiano na kongresie zatytułowanym „Damaszek pryzmatem nadziei”. Odbył się on w dniach 11-13 listopada w Rzymie w ramach obchodów stulecia Papieskiego Instytutu Studiów Wschodnich.
2016-11-15 07:19:02
miniaturka

Izrael i Palestyńczycy muszą sami chcieć wyjść z kryzysu

Sytuacja w Ziemi Świętej jest niepokojąca. Zarówno Izraelowi, jak i Palestyńczykom brak woli, by wyjść z obecnego impasu. A jeśli oni nie chcą, to nikt z zewnątrz ich do tego nie zmusi – uważa abp Pierbattista Pizzaballa, administrator patriarchatu Jerozolimy.
2016-11-15 08:18:55
miniaturka

Japonia: zamknięcie Roku Świętego przy relikwiach polskich świętych

W Japonii zamknięcie Roku Miłosierdzia odbyło się w obecności relikwii świętych Polaków – Jana Pawła II i Faustyny Kowalskiej. Na uroczystość do tokijskiej katedry przybyły rzesze katolików z całego kraju, reprezentujących różne narodowości.
2016-11-15 08:27:04
miniaturka

Obrady Komisji Duchowieństwa KEP w Gnieźnie

Po raz pierwszy w nowym składzie i pod kierunkiem nowego przewodniczącego abp. Wojciecha Polaka obradowała 14 listopada w Gnieźnie Komisja Duchowieństwa KEP. Robocze spotkanie poświęcone było głównie omówieniu metodyki prac komisji oraz zakresowi zagadnień, jakimi będzie się zajmować w ramach swoich kompetencji.
2016-11-15 08:43:15
miniaturka

Chaldejsko-katolicki arcybiskup Irbilu odwiedził Jasną Górę

Do Polski przyjechał abp Bashar Warda, chaldejsko-katolicki arcybiskup Irbilu, by podzielić się swoim świadectwem pasterza, chrześcijanina i Irakijczyka.