Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-19 13:30
AC / Mateusz Nawrocki

Miesiąc do Brave Kids - poznaliśmy kraje dziecięcych artystów

Już za miesiąc do Polski przyjadą uzdolnione dzieci z całego świata w ramach projektu Brave Kids 2017. Kenia, Meksyk, Maroko, Indie, USA – to tylko niektóre kraje, z których pochodzą młodzi goście biorący udział w tym projekcie.

Autor/źródło: Sławomir Przerwa

W tegorocznej edycji Brave Kids weźmie udział w sumie 164 dzieci, reprezentujących 29 grupy z 17 krajów z Europy, Azji, Afryki oraz obu Ameryk. Przyjadą do Polski 17 czerwca 2017 r. W naszym kraju będą uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach, podczas których wymienią się umiejętnościami artystycznymi, a także przygotują niepowtarzalne, widowiskowe spektakle, w których połączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji. W tym roku młodzi artyści gościć będą w sześciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Wałbrzychu, Przemyślu, Białymstoku i Obornikach Śląskich. Zamieszkają tam w domach polskich rodzin. W Białymstoku – nowym mieście dołączającym do Brave Kids w tym roku - rodziny cały czas są poszukiwane.

Z najdalszych stron świata

W Warszawie udział w programie wezmą dzieci z Rumunii, Rosji, Iranu i z Polski. We Wrocławiu z Kenii, USA, Gruzji oraz polsko - romska grupa artystyczna. Do Wałbrzycha przyjadą dzieci z Maroka, Mołdawii, Turcji oraz Polski. Z kolei Przemyśl ugości najmłodszych z Meksyku, Polski, Ukrainy i Rumunii. Do Białegostoku, który po raz pierwszy przyłączył się do projektu, przyjadą dzieci z Polski, Słowacji, Litwy i Gruzji. W tym roku, po raz kolejny, Brave Kids odbędzie się również w Koszycach na Słowacji, gdzie przebywać będą mali artyści z Polski, Indii, Ukrainy i Brazylii, jak również projekt zawita w rejonie Samtskhe-Javakheti w Gruzji. – Projekt Brave Kids umożliwia dziecięcym artystom, często z ubogich środowisk lub będących w trudnej sytuacji życiowej, rozwijanie talentów i wymianę umiejętności – mówi Justyna Warecka, producentka wykonawcza Brave Kids. – To również niezwykłe doświadczenie dla rodzin, u których mieszkają dzieci. Bardzo szybko nawiązywane są prawdziwe przyjaźnie, które trwają również po zakończeniu wizyty małych gości w naszym kraju. Towarzyszy temu wiele wzruszających momentów. Zwykle bardzo trudno się później rozstać.

Finał we Wrocławiu

Po dwóch tygodniach spędzonych w poszczególnych polskich miastach "odważne dzieci” pojadą do Obornik Śląskich koło Wrocławia, gdzie wspólnie będą przygotowywały wielki spektakl finałowy. Zostanie on zaprezentowany we Wrocławskim Teatrze Polskim. W naszym kraju pozostaną do 11 lipca 2017 r.

W poprzednich siedmiu edycjach Brave Kids udział wzięło ponad 1000 dzieci z całego świata. W programie uczestniczyło 280 rodzin goszczących i ponad 280 wolontariuszy z dziewięciu polskich miast. Projekt rozwija się również za granicą.

Każda rodzina, która chciałaby ugościć dzieci, może wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie projektu: www.bravekids.eu/pl/n/59

Więcej o projekcie Brave Kids: bravekids.eu


źródło: Mateusz Nawrocki - PR EXPERT

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-19 12:26:52
miniaturka

XI Konferencja Etyki Mediów - zaufanie w mediach - zaufanie do mediów

W imieniu organizatora - IDiKS UPJP2 w Krakowie, zapraszamy do uczestnictwa w obradach XI Konferencji Naukowej Etyki Mediów - Zaufanie w mediach.
2017-05-19 12:39:27
miniaturka

Gorzów Wlkp.: szkoły Jana Pawła II uczciły rocznicę urodzin patrona

Szkoły im. Jana Pawła II z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej uczciły w czwartek 97. rocznicę urodzin swojego patrona. W VI diecezjalnym Zjeździe Szkół Jana Pawła II udział wziął bp Tadeusz Lityński.
2017-05-19 13:02:34
miniaturka
play

Cała prawda o Kościele. Rola świeckich

Gośćmi Tematu Dnia byli o. Wiesław Dawidowski OSA, prowincjał augustianów i duszpasterz cudzoziemców i Piotr Wysocki, ekspert ds. komunikacji, którzy w rozmowie z Mateuszem Godkiem zastanawiali się nad tym, jaką rolę mają i powinni mieć świeccy w Kościele.
2017-05-19 13:56:19
miniaturka

Nowa odsłona projektu "Jadę na ŚDM": młodzi Polacy pomogą Syryjczykom

Wiele osób biega, chodzi, jeździ na rowerze i odnotowuje to przy pomocy aplikacji. Zachęcamy, by każdy dzień aktywności fizycznej przełożył się na jeden SMS charytatywny wysłany na rzecz Syrii - mówi w rozmowie z KAI ks. Marcin Rozmus z Woli Batorskiej.
2017-05-19 14:03:04
miniaturka

Poświęcenie Bramy Jubileuszowej

W piątą niedzielę wielkanocną, 14. maja, w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym poświęcono Bramę Jubileuszową.
2017-05-19 14:25:07
miniaturka

Walka o umysł - rekolekcje jednodniowe

3 czerwca w Poznaniu odbędą się rekolekcje adresowane do ludzi przedsiębiorczych.