Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-18 23:05
Ks. Robert Capała

Teraz i w godzinę śmierci

Jeśli nie różaniec, to co?

Plakat z oficjalnej strony filmu
Autor/źródło: Strona internetowa filmu: http://teraziwgodzinesmierci.pl/

Takie pytanie, na które każdy musi sam sobie odpowiedzieć, wydaje się być tą puentą, do której dochodzi widz po obejrzeniu filmu „Teraz i w godziną śmierci”. Słowa, które kończą modlitwę "Zdrowaś Maryjo", trafnie oddają treść zawartą w poszczególnych świadectwach przekazanych przez reżyserów Mariusza Pilisa i Dariusza Walusiaka. Nie chcąc zdradzać treści filmu dodam to, że te świadectwa to nie jakieś wymyślone mity, ale relacje prawdziwych wydarzeń, które miały miejsce na rożnych kontynentach. Warto iść na ten film chociażby z samej wiarygodności tych przekazów. 

Być może ten film nie przekona zatwardziałych przeciwników modlitwy różańcowej, ale na pewno da wiele do myślenia. 

I jeszcze jeden powód, by pójść na ten film. W czasach, gdy kina zalane są mnóstwem tandetnych i często wulgarnych filmów, warto schylić się po tę perełkę i wesprzeć dobre dzieło kupując bilet, a nie oglądając piracką wersję z Internetu.

PS:

Na stronie internetowej filmu katecheci znajdą także bonus w postaci konspektu katechezy w oparciu o ten film.

Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-18 15:55:24
miniaturka

Duszpasterze młodzieży z całej Polski o przygotowaniach do Synodu Biskupów

Członkowie Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży i diecezjalni duszpasterze młodzieży dyskutowali dziś w Warszawie o przygotowaniach do przyszłorocznego Synodu Biskupów o młodzieży oraz ŚDM Panama 2019.
2017-05-18 18:16:16
miniaturka
play

„Kocham Cię Życie” - wyjątkowy szczeciński Marsz dla Życia

W niedzielę 21 maja o godzinie 15:00 z Jasnych Błoni w Szczecinie wyruszy największy w Polsce Marsz dla Życia. Jego uczestnicy przejdą ulicami miasta w radosnym pochodzie pod hasłem „Kocham Cię Życie”.
2017-05-18 18:32:12
miniaturka

Papież przyjął cierpiących na chorobę Huntingtona

„Chcemy dziś powiedzieć nam samym i całemu światu: «Nigdy więcej w ukryciu!» – ten apel Papieża Franciszka wybrzmiał w czasie wyjątkowej audiencji dla ludzi cierpiących na chorobę Huntingtona i ich rodzin.
2017-05-19 10:27:22
miniaturka

Papież do ambasadorów: w ekonomii najważniejszy jest człowiek

Pana Boga szanujemy chroniąc życie, dążąc do pojednania i pokoju oraz poprzez miłosierdzie i współczucie – mówił Franciszek do nowych ambasadorów przy Stolicy Apostolskiej, którzy złożyli listy uwierzytelniające.
2017-05-19 10:36:06
miniaturka

Abp Gądecki: człowiek bez Boga ginie

Ojciec Święty przyjął na audiencji członków Prezydium Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE), którzy w tych dniach obradowali w Rzymie. W spotkaniu brał udział abp Stanisław Gądecki, wiceprzewodniczący Rady.
2017-05-19 10:49:42
miniaturka

Benedykt XVI o kard. Sarahu: liturgia Kościoła jest w dobrych rękach

Powinniśmy być wdzięczni Papieżowi Franciszkowi, że prefektem kongregacji odpowiedzialnej za sprawowanie liturgii w Kościele mianował kard. Roberta Saraha, mistrza duchowości, ciszy i wewnętrznej modlitwy...