Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-18 14:48
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Papież w Domu św. Marty: naszą misją jest dawanie ludziom radości

O radości i bezgranicznej miłości Jezusa mówił Franciszek na porannej Mszy w Domu św. Marty.

Autor/źródło: pixabay.com

Odwołując się do dzisiejszej Ewangelii papież podkreślił, że miłość Jezusa jest miłością Ojca i zachęca nas ona do przestrzegania Jego przykazań. Zaznaczył, że całe Jego nauczanie to przykazania życia codziennego, które ukazują sposób życia chrześcijanina. Ale oprócz Jezusowej miłości są także inne.

„Są też inne miłości. Także świat proponuje inne miłości: na przykład miłość do pieniądza, do próżności, przechwalania się, miłość do zaszczytów, do władzy, także kosztem wielu złych rzeczy, aby mieć więcej władzy... Są inne miłości, ale one nie pochodzą od Jezusa, ani od Ojca. On zachęca nas, abyśmy trwali w Jego miłości, która jest miłością Ojca. Pomyślmy także o tych innych miłościach, które oddalają nas od miłości Jezusa. I są także inne miary miłości: miłość połowiczna, ale to nie jest miłość. Czym innym jest pragnąć dobra, a czym innym jest kochać” – powiedział Ojciec Święty.

Następnie Franciszek pytał o granicę miłości i odpowiedział, że jest nią miłość bez granic.

„I postępując w ten sposób, żyjąc przykazaniami, które dał nam Jezus, wytrwamy w miłości Jezusa, która jest miłością Ojca, jest taka sama. Bezgraniczna. Bez miłości letniej i interesownej. Możemy się zapytać: «Ale dlaczego, Panie, przypominasz nam te rzeczy?». «Aby moja radość była w was i aby wasza radość była pełna». Tak jak miłość z Ojca przechodzi na Jezusa, tak też i Jezus uczy nas drogi miłości: serce otwarte, miłość bez granic, odstawiając na bok inne miłości” – wskazał Franciszek.

Kończąc Papież zaznaczył, że zadaniem chrześcijanina jest dawanie radości, która płynie z miłości bezinteresownej.

„Niedawno jeden z księży zostal mianowany biskupem. I poszedł do swojego taty, do swojego starego ojca, aby mu o tym powiedzieć. I ten starszy człowiek, już na emeryturze, skromny, przez całe życie był robotnikiem, nie studiował na uniwersytecie, ale miał mądrość życiową, poradził synowi tylko dwie rzeczy: «Bądź posłuszny i daj ludziom radość». Ten człowiek to zrozumiał: bądź posłuszny miłości Ojca, bez innych miłości, bądź posłuszny temu darowi, a potem daj radość ludziom. I my, chrześcijanie, świeccy, kapłani, zakonnicy i zakonnice, biskupi powinniśmy dawać ludziom radość. Ale po co? Właśnie z tego powodu, z miłości, bezinteresownej, tylko ze względu na drogę miłości. Naszą misją chrześcijańską jest dawanie ludziom radości” – zakończył Ojciec Święty.

pp/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-18 13:19:00
miniaturka

Monte Cassino: bp Guzdek przewodniczył Mszy św. na Polskim Cmentarzu Wojennym

18 maja 1944 r. oddziały II Korpusu Polskiego pod dowództwem gen. Władysława Andersa zdobyły ruiny klasztoru benedyktynów na Monte Cassino we Włoszech.
2017-05-18 13:47:55
miniaturka

Wiosenny wpis Franciszka na Twitterze

Dziś pojawił się bardzo wiosenny wpis papieża Franciszka na Twitterze. Papież porównuje Boga do wspaniałego ogrodnika troszczącego się o swoje kwiaty w każdych warunkach.
2017-05-18 14:41:50
miniaturka

Konferencja „Święty Andrzej Apostoł – na drogach świata”

W dniu 3 czerwca 2017 roku w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Św. Andrzeja Apostoła w miejscowości Nieznamierowice (diecezja radomska), odbędzie się konferencja „Święty Andrzej Apostoł – na drogach świata”.
2017-05-18 15:38:57
miniaturka

Archidiecezja krakowska otwiera profil na Flickrze

Na popularnym serwisie fotograficznym www.flickr.com powstało oficjalne konto archidiecezji krakowskiej, gromadzące fotorelacje z ważnych wydarzeń krakowskiego Kościoła.
2017-05-18 15:55:24
miniaturka

Duszpasterze młodzieży z całej Polski o przygotowaniach do Synodu Biskupów

Członkowie Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży i diecezjalni duszpasterze młodzieży dyskutowali dziś w Warszawie o przygotowaniach do przyszłorocznego Synodu Biskupów o młodzieży oraz ŚDM Panama 2019.
2017-05-18 18:16:16
miniaturka
play

„Kocham Cię Życie” - wyjątkowy szczeciński Marsz dla Życia

W niedzielę 21 maja o godzinie 15:00 z Jasnych Błoni w Szczecinie wyruszy największy w Polsce Marsz dla Życia. Jego uczestnicy przejdą ulicami miasta w radosnym pochodzie pod hasłem „Kocham Cię Życie”.