Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-05-17 22:32
Ks. Robert Capała

Paprocice – dekanalny etap konkursu biblijnego

Z jakiego rodu pochodził św. Józef? Ile miesięcy Maryja pozostała u swej krewnej Elżbiety? Jakie imię nosił faryzeusz, który zaprosił Jezusa na posiłek?

Autor/źródło: Ks. Robert Capała, licencja: CC BY

Na takie i inne pytania odpowiadali dziś uczestnicy konkursu biblijnego dekanatu świętokrzyskiego. Był to etap dekanalny konkursu organizowanego przez duszpasterstwo dzieci i młodzieży w Diecezji Sandomierskiej. W tym roku gospodarzem konkursu była parafia pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Nowej Słupi, położona u podnóża św. Krzyża, prowadzona przez księży Michalitów oraz Zespół Szkół w Paprocicach leżący na terenie tej parafii. Pani dyrektor Lidia Kopycka bardzo serdecznie powitała zarówno młodych reprezentantów poszczególnych parafii, jak i ich księży-opiekunów. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach – gimnazjum i szkoła podstawowa (klasy IV-VI).

Spośród wszystkich uczestników po dwie osoby z najlepszymi wynikami w danej kategorii awansowały do etapu diecezjalnego. Byli to:

W kategorii szkoły podstawowej:

1. Patrycja Brodawka - Zespół Szkół w Baćkowicach par. św. Mikołaja w Baćkowicach

2. Karol Turek - Zespół Szkół w Paprocicach par. św. Wawrzyńca w Nowej Słupi

W kategorii gimnazjum:

1. Julia Ciszewska - Gimnazjum w Nowej Słupi par. św. Wawrzyńca w Nowej Słupi

2. Błażej Cieślik - Gimnazjum w Nowej Słupi par. św. Wawrzyńca w Nowej Słupi.

Zwycięzcy etapu dekanalnego otrzymali także nagrody rzeczowe – książki o papieżu Franciszku.

Opiekunami najlepszych zawodników byli ks. Stanisław Bożetka CSMA, ks. Adam Motyka CSMA i ks. Bronisław Jaworski. Całość konkursu z ramienia swojego urzędu koordynował ks. Rafał Kasprzyk – dekanalny duszpasterz dzieci młodzieży.


Podziel się tym materiałem z innymi: