Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-17 22:32
Ks. Robert Capała

Paprocice – dekanalny etap konkursu biblijnego

Z jakiego rodu pochodził św. Józef? Ile miesięcy Maryja pozostała u swej krewnej Elżbiety? Jakie imię nosił faryzeusz, który zaprosił Jezusa na posiłek?

Autor/źródło: Ks. Robert Capała, licencja: CC BY

Na takie i inne pytania odpowiadali dziś uczestnicy konkursu biblijnego dekanatu świętokrzyskiego. Był to etap dekanalny konkursu organizowanego przez duszpasterstwo dzieci i młodzieży w Diecezji Sandomierskiej. W tym roku gospodarzem konkursu była parafia pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Nowej Słupi, położona u podnóża św. Krzyża, prowadzona przez księży Michalitów oraz Zespół Szkół w Paprocicach leżący na terenie tej parafii. Pani dyrektor Lidia Kopycka bardzo serdecznie powitała zarówno młodych reprezentantów poszczególnych parafii, jak i ich księży-opiekunów. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach – gimnazjum i szkoła podstawowa (klasy IV-VI).

Spośród wszystkich uczestników po dwie osoby z najlepszymi wynikami w danej kategorii awansowały do etapu diecezjalnego. Byli to:

W kategorii szkoły podstawowej:

1. Patrycja Brodawka - Zespół Szkół w Baćkowicach par. św. Mikołaja w Baćkowicach

2. Karol Turek - Zespół Szkół w Paprocicach par. św. Wawrzyńca w Nowej Słupi

W kategorii gimnazjum:

1. Julia Ciszewska - Gimnazjum w Nowej Słupi par. św. Wawrzyńca w Nowej Słupi

2. Błażej Cieślik - Gimnazjum w Nowej Słupi par. św. Wawrzyńca w Nowej Słupi.

Zwycięzcy etapu dekanalnego otrzymali także nagrody rzeczowe – książki o papieżu Franciszku.

Opiekunami najlepszych zawodników byli ks. Stanisław Bożetka CSMA, ks. Adam Motyka CSMA i ks. Bronisław Jaworski. Całość konkursu z ramienia swojego urzędu koordynował ks. Rafał Kasprzyk – dekanalny duszpasterz dzieci młodzieży.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-17 17:44:39
miniaturka

Audiencja ogólna: zmartwychwstały zwraca się do nas po imieniu

Każdy z nas jest opowieścią o miłości, którą Bóg pisze na tej ziemi. Do każdego z nas zwraca się po imieniu, patrzy i czeka na nas, przebacza, okazuje nam cierpliwość – mówił Franciszek na audiencji ogólnej.
2017-05-17 18:10:04
miniaturka

Archidiecezja krakowska: wiele inicjatyw na 97. rocznicę urodzin Jana Pawła II

Z okazji 97. rocznicy urodzin Jana Pawła II, która przypada 18 maja, w archidiecezji krakowskiej zaplanowano szereg wydarzeń upamiętniających osobę i życie Ojca Świętego.
2017-05-17 18:30:23
miniaturka

Franciszek pobłogosławił korony dla Jasnogórskiej Madonny

Papież Franciszek pobłogosławił nowe korony na Cudowny Obraz Matki Bożej na Jasnej Górze. Diademy to replika koron ofiarowanych 300 lat temu przez papieża Klemensa XI podczas pierwszej koronacji częstochowskiego wizerunku.
2017-05-18 06:38:45
miniaturka

IV Kongres rodzin. Stacja Bolesławiec.

W sobotę 13 maja w Bolesławcu rozpoczął się IV Kongres Rodzin Diecezji Legnickiej. Przebiega on pod hasłem „Radość miłości w małżeństwie i rodzinie”.
2017-05-18 08:25:40
miniaturka

Papież do Polaków i weteranów 2. Korpusu Polskiego

Podczas środowej audiencji ogólnej Franciszek pozdrowił obecnych na placu św. Piotra Polaków. Tym razem nawiązał do 73. rocznicy Bitwy o Monte Cassino.
2017-05-18 08:45:23
miniaturka

Wenezuela na progu wojny domowej: 21 maja narodowa modlitwa o pokój

Episkopat Wenezueli ogłosił 21 maja dniem ogólnonarodowej modlitwy w intencji dialogu i pojednania. Sytuacja w tym południowoamerykańskim kraju wymyka się spod kontroli.