Strona główna
opoka.org.pl
2016-11-14 08:56
Anna Bajon / jasnagora.com/o. Stanisław Tomoń

Kolejarze na Jasnej Górze

Na doroczną modlitwę w dniach 12-13 listopada przybyli pracownicy, emeryci, renciści, przedstawiciele administracji kolei, rodziny kolejarskie, członkowie i sympatycy NSZZ „Solidarność”, a także duszpasterze kolejarzy z całej Polski - ok. 5 tys. osób.

Autor/źródło: wikime

Uroczystej sumie odprawionej w niedzielę o godz. 11.00 w bazylice przewodniczył bp Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski. Słowa powitania skierował o. Krystian Gwioździk, podprzeor Jasnej Góry.
Przeor mówił o nauczaniu papieża Franciszka i jego relacji do Pani Jasnogórskiej, nawiązał też do kończącego się Roku Miłosierdzia - mówił o żywej koronie dla Maryi, składającej się z duchowych darów, aby Maryja królowała w życiu pątników.

Podczas Eucharystii ks. Eugeniusz Zarębiński, krajowy duszpasterz kolejarzy złożył Akt Zawierzenia rodzin kolejarskich Matce Bożej Jasnogórskiej.

W pierwszym dniu pielgrzymki kolejarze wysłuchali konferencji o. prof. dr hab. Andrzeja Derdziuka pt. 'W służbie miłosierdzia', a wieczorem uczestniczyli w Drodze Krzyżowej z pochodniami.

W niedzielę ks. Ryszard Marciniak poprowadził spotkanie pt. „Bądźmy świadkami Miłosierdzia - Polscy kolejarze świadkami Miłosierdzia - źródła nadziei”. Przed Sumą zespół i orkiestra z Siedlec zaprezentowała program słowno-muzyczny.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-11-12 19:42:39
miniaturka

„Dajcie mi spokój” – internetowa baza cytatów ks. Burzyka

Ks. Eugeniusz Burzyk udostępnił w Internecie swoją bazę cytatów z przeczytanych w ciągu 28 lat kapłaństwa książek, czasopism, obejrzanych obrazów, filmów i sztuk teatralnych.
2016-11-14 07:14:25
miniaturka

Zakończył się Jubileusz bezdomnych i wykluczonych

Uroczysta Msza w Watykanie z Papieżem zakończyła trzydniowe obchody wyjątkowego Jubileuszu osób społecznie wykluczonych. Na spotkanie przybyło kilka tysięcy osób z 22 krajów, w tym z Polski.
2016-11-14 07:59:52
miniaturka

Prefekt watykańskiej dykasterii misyjnej wrócił z Malawi i Zambii

Dla prefekta Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów spotkania z tamtejszymi wspólnotami były okazją, by umocnić je w przeżywaniu wiary oraz zobaczyć życie Kościoła w jego codzienności: w szkołach, w punktach medycznych, w domach dziecka, a także we wspieraniu chorych na AIDS.
2016-11-14 09:19:24
miniaturka

Modlitwa za chrześcijan w Iraku

W Kościele w Polsce obchodzono wczoraj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po raz drugi poświęcony był znajdującym się w dramatycznej sytuacji chrześcijanom w Iraku.
2016-11-14 14:39:23
miniaturka

Abp Gądecki: Celem jubileuszu było nasze nawrócenie

„Jubileusz Miłosierdzia Bożego stał się dla nas szczególnym momentem łaski i odnowy duchowej” − mówił abp Stanisław Gądecki podczas Mszy św., 13 listopada.
2016-11-14 15:03:36
miniaturka

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

Tylko do 26 listopada będą trwały zapisy do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika - największego kolędowego przeglądu w Polsce.