Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-05-12 12:20
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Portugalczycy oczekują Papieża u Matki Bożej z Fatimy

Dyrektor departamentu ds. komunikacji patriarchatu Lizbony, ks. Nuno Rosario Fernandes, przewiduje obecność nawet do miliona osób na wydarzeniach związanych z wizytą Papieża w Fatimie.

Autor/źródło: Ricard12 / /commons.wikimedia.org/ CC BY-SA 3.0

„Tereny sanktuarium mogą pomieścić ok. 400 tys. osób – na wydarzenia z udziałem Papieża oczekujemy pojawienia się dwukrotności tej liczby, a być może dojdziemy nawet do miliona osób”. Taką frekwencję podczas pielgrzymki Franciszka do Fatimy przewiduje dyrektor departamentu ds. komunikacji patriarchatu Lizbony.

Ks. Nuno Rosario Fernandes wskazał na oczekiwanie Portugalczyków na wizytę Ojca Świętego. Dodał ponadto, iż w najbliższych dniach do najważniejszego sanktuarium maryjnego w jego ojczyźnie ma przyjechać także wiele osób z sąsiednich krajów oraz z Ameryki Łacińskiej.

Kapłan podkreślił ważność przesłania Maryi przekazanego trojgu pastuszków w 1917 r.

„Jest ono bardziej niż aktualne. Czasy, które obecnie przeżywamy, przypominają nam właśnie orędzie z Fatimy, ponieważ Matka Boża mówiła o nawróceniu, pokoju, miłosierdziu. I właśnie tego potrzebuje teraz świat. Wystarczy spojrzeć przez chwilę na wydarzenia w Syrii, w Korei, kryzysy międzynarodowe, w jakie zaangażowane są Rosja oraz Stany Zjednoczone itd. To wszystko przekonuje nas, iż przesłanie z Fatimy pozostaje ciągle aktualne i stanowi właśnie odpowiedź na potrzeby świata. Świat potrzebuje pokoju oraz znalezienia miłosierdzia; my potrzebujemy postawy nawrócenia, zmiany życia, otwarcia na Boga, na innych, wyjścia poza siebie, aby spotkać się z bliźnimi, jak często mówi Papież Franciszek” – wskazał ks. Fernandes.

tm/ rv, sir


Zdjęcie: Santuario de Fátima autor: Ricard12, licencja: CC BY-SA 3.0


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Fatima, pielgrzymka, Portugalia, sanktuarium maryjne