Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-12 12:20
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Portugalczycy oczekują Papieża u Matki Bożej z Fatimy

Dyrektor departamentu ds. komunikacji patriarchatu Lizbony, ks. Nuno Rosario Fernandes, przewiduje obecność nawet do miliona osób na wydarzeniach związanych z wizytą Papieża w Fatimie.

Autor/źródło: Ricard12 / /commons.wikimedia.org/ CC BY-SA 3.0

„Tereny sanktuarium mogą pomieścić ok. 400 tys. osób – na wydarzenia z udziałem Papieża oczekujemy pojawienia się dwukrotności tej liczby, a być może dojdziemy nawet do miliona osób”. Taką frekwencję podczas pielgrzymki Franciszka do Fatimy przewiduje dyrektor departamentu ds. komunikacji patriarchatu Lizbony.

Ks. Nuno Rosario Fernandes wskazał na oczekiwanie Portugalczyków na wizytę Ojca Świętego. Dodał ponadto, iż w najbliższych dniach do najważniejszego sanktuarium maryjnego w jego ojczyźnie ma przyjechać także wiele osób z sąsiednich krajów oraz z Ameryki Łacińskiej.

Kapłan podkreślił ważność przesłania Maryi przekazanego trojgu pastuszków w 1917 r.

„Jest ono bardziej niż aktualne. Czasy, które obecnie przeżywamy, przypominają nam właśnie orędzie z Fatimy, ponieważ Matka Boża mówiła o nawróceniu, pokoju, miłosierdziu. I właśnie tego potrzebuje teraz świat. Wystarczy spojrzeć przez chwilę na wydarzenia w Syrii, w Korei, kryzysy międzynarodowe, w jakie zaangażowane są Rosja oraz Stany Zjednoczone itd. To wszystko przekonuje nas, iż przesłanie z Fatimy pozostaje ciągle aktualne i stanowi właśnie odpowiedź na potrzeby świata. Świat potrzebuje pokoju oraz znalezienia miłosierdzia; my potrzebujemy postawy nawrócenia, zmiany życia, otwarcia na Boga, na innych, wyjścia poza siebie, aby spotkać się z bliźnimi, jak często mówi Papież Franciszek” – wskazał ks. Fernandes.

tm/ rv, sir


Zdjęcie: Santuario de Fátima autor: Ricard12, licencja: CC BY-SA 3.0

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-12 10:53:56
miniaturka

Papież uczestniczy w bólu po tragicznej śmierci trzech sióstr

W rzymskiej bazylice Matki Bożej na Zatybrzu odbyła się wczoraj modlitwa w intencji trzech sióstr pochodzenia romskiego tragicznie zmarłych w pożarze kampera, w którym mieszkały wraz z rodziną na peryferiach Wiecznego Miasta.
2017-05-12 11:17:22
miniaturka

Enklawy dla chrześcijan to początek ich końca w Iraku - uważa abp Sako

Chrześcijanie w Iraku zdecydowanie sprzeciwiają się projektowi utworzenia w tym kraju etnicznych i wyznaniowych enklaw. „Dla nas byłoby to samobójstwem” – podkreśla chaldejski patriarcha Sako.
2017-05-12 11:43:33
miniaturka

150 lat temu urodził się kard. Adam Stefan Sapieha – wielki krakowski metropolita

Nazywany był Księciem Niezłomnym i Wielkim Jałmużnikiem. Wychował do kapłaństwa Karola Wojtyłę - przyszłego papieża. 14 maja mija 150 lat od urodzin metropolity krakowskiego kard. Adama Stefana Sapiehy.
2017-05-12 12:57:46
miniaturka

Papież pielgrzymuje do Fatimy, wczoraj był u Matki Bożej Większej

Papież Franciszek zawierzył Maryi swą podróż apostolską do Fatimy, modląc się wczoraj zgodnie ze swym zwyczajem przed ikoną Salus Populi Romani.
2017-05-12 13:37:28
miniaturka

Różaniec Święty w łączności z sanktuariami świata – transmisja w TV Trwam

W sobotę 13 maja, w setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie, wierni z całego świata będą łączyć się w modlitwie różańcowej z sanktuariami świata. Transmisja w Telewizji Trwam od godz. 21.00.
2017-05-12 13:56:13
miniaturka

Kraków: w niedzielę uroczystości ku czci św. Stanisława, głównego patrona Polski

Abp Marek Jędraszewski będzie przewodniczył w niedzielę Mszy św. koncelebrowanej na Skałce dla uczczenia św. Stanisława, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.