Strona główna
opoka.org.pl
2016-11-14 07:56
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Prefekt watykańskiej dykasterii misyjnej wrócił z Malawi i Zambii

Dla prefekta Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów spotkania z tamtejszymi wspólnotami były okazją, by umocnić je w przeżywaniu wiary oraz zobaczyć życie Kościoła w jego codzienności: w szkołach, w punktach medycznych, w domach dziecka, a także we wspieraniu chorych na AIDS.

Autor/źródło: Archiwum Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego

„Jeszcze nie cała tamtejsza ludność usłyszała Dobrą Nowinę” – stwierdził kard. Fernando Filoni po powrocie z Malawi i Zambii.

„Jest rzeczą oczywistą, że czymś fundamentalnym, oprócz ewangelizacji kierowanej do tych, którzy nie znają jeszcze Ewangelii, jest przejście od rzeczywistości sakramentalnej, związanej z chrztem, który wielu otrzymało, do głębszej ewangelizacji również w aspektach dotyczących życia – mówił kard. Filoni Radiu Watykańskiemu pytany o potrzebę misyjnego zaangażowania w tych afrykańskich krajach. - Chodzi o to, aby pogłębić rozumienie wiary, życie wiarą, wszystkie aspekty społeczeństwa, takie jak małżeństwo, młodzież, edukacja najmłodszego pokolenia, pomoc biednym i osobom starszym. A tutaj oczywiście wchodzi w grę przede wszystkim sposób, w jaki odnosi się do nich Ewangelia. Ludzie otrzymali chrzest, ale należy także ewangelizować wszystkie te ważne i różnorodne rzeczywistości, z jakich składa się społeczeństwo”.

W czasie wizyty w Malawi, jednym z najbiedniejszych krajów Afryki, kard. Fernardo Filoni ofiarował w imieniu Papieża Franciszka 500 tys. dolarów na pomoc głodującym tam rodzinom. „To znak miłości do biednych i zmarginalizowanych” – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Malawi abp Thomas Luke Msusa.

pp / rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-11-12 18:26:54
miniaturka

Ostatnia audiencja jubileuszowa: włączanie przez miłosierdzie

„Miłosierdzie jest tym sposobem działania, przez który staramy się włączyć innych do naszego życia, unikając zamykania się w sobie samych i w naszych egoistycznych zabezpieczeniach”. Papież Franciszek mówił o tym na ostatniej audiencji jubileuszowej w dobiegającym właśnie końca Roku Świętym.
2016-11-12 19:42:39
miniaturka

„Dajcie mi spokój” – internetowa baza cytatów ks. Burzyka

Ks. Eugeniusz Burzyk udostępnił w Internecie swoją bazę cytatów z przeczytanych w ciągu 28 lat kapłaństwa książek, czasopism, obejrzanych obrazów, filmów i sztuk teatralnych.
2016-11-14 07:14:25
miniaturka

Zakończył się Jubileusz bezdomnych i wykluczonych

Uroczysta Msza w Watykanie z Papieżem zakończyła trzydniowe obchody wyjątkowego Jubileuszu osób społecznie wykluczonych. Na spotkanie przybyło kilka tysięcy osób z 22 krajów, w tym z Polski.
2016-11-14 09:03:41
miniaturka

Kolejarze na Jasnej Górze

Na doroczną modlitwę w dniach 12-13 listopada przybyli pracownicy, emeryci, renciści, przedstawiciele administracji kolei, rodziny kolejarskie, członkowie i sympatycy NSZZ „Solidarność”, a także duszpasterze kolejarzy z całej Polski - ok. 5 tys. osób.
2016-11-14 09:19:24
miniaturka

Modlitwa za chrześcijan w Iraku

W Kościele w Polsce obchodzono wczoraj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po raz drugi poświęcony był znajdującym się w dramatycznej sytuacji chrześcijanom w Iraku.
2016-11-14 14:39:23
miniaturka

Abp Gądecki: Celem jubileuszu było nasze nawrócenie

„Jubileusz Miłosierdzia Bożego stał się dla nas szczególnym momentem łaski i odnowy duchowej” − mówił abp Stanisław Gądecki podczas Mszy św., 13 listopada.