Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-11 15:38
S. Zielińska / BP KEP

LEDNICA 2000: Pragniemy, by to Maryja poprowadziła nasze spotkanie

„Idź i Kochaj” – pod takim hasłem już 3 czerwca odbędzie się XXI Spotkanie Młodych Lednica 2000. W Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski odbyła się konferencja prasowa przed czerwcowym spotkaniem.

Autor/źródło: flickr/episkopat.pl, Eliza Bartkiewicz, licencja: CC BY-NC-SA 2.0

XXI Spotkanie Młodych Lednica 2000 będzie oficjalnym, ogólnopolskim dziękczynieniem za Światowe Dni Młodzieży w Polsce oraz zaproszeniem do na ŚDM Panama 2019.

Episkopat Polski reprezentować tam będą m.in. Przewodniczący KEP, abp Stanisław Gądecki, który będzie przewodniczył Mszy św. o godz. 20.00, a także Prymas Polski, abp Wojciech Polak.

Organizatorzy przedstawili program, symbole, i wydarzenia, w jakich młodzież może wziąć udział przed, lub w trakcie spotkania. Odbyła się także przedpremierowa prezentacja oficjalnego teledysku tegorocznego zjazdu pt. „Idź i Kochaj!”.

Patronką spotkania w Lednicy będzie Matka Boża. Organizatorzy pragną, by to Ona poprowadziła XXI Spotkanie Młodych.

– W roku Maryjnym, roku 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej pragniemy przypomnieć, jaką rolę odgrywa Maryja w życiu każdego z nas oraz w historii naszego narodu. Znakiem obecności Maryi na Polach Lednickich będzie pusta rama – nawiązująca do peregrynacji ramy obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, po tym, jak władze komunistyczne aresztowały obraz w trakcie nawiedzania parafii – tłumaczył o. Legan, duszpasterz Wspólnoty LEDNICA 2000.

Podczas Konferencji prasowej zaprezentowano także gadżety-symbole, jakie otrzyma każdy uczestnik spotkania: puzzle lednickie, różaniec i świeca. Mają one pomóc młodym lepiej zrozumieć treści naszej wiary. Głównym znakiem będą złączone ze sobą dwa puzzle z pieczęcią, mające symbolizować realne spotkanie z drugim człowiekiem. Na jednym będzie napis „Idź”, na drugim „Kochaj”. Odbite stopy nawiązują do hasła tegorocznego spotkania: „Idź i Kochaj!”. Organizatorzy zachęcają, by po powrocie do domu podzielić się puzzlem z osobą, którą wskaże nam Duch Święty.

Ponadto osoby duchowne otrzymają gadżety z wizerunkiem Matki Bożej Niezawodnej Nadziei – księża ryngraf, zaś siostry zakonne chustę.

Spotkaniu młodzieży towarzyszyć będą dodatkowe wydarzenia, takie jak Maraton Lednicki czy fishmob – tańce lednickie z okazji urodzin św. Jana Pawła II.

BPKEP / episkopat.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-11 14:17:23
miniaturka

Papież: Boże zbawienie to droga wiodąca do pełni czasów

„Boże zbawienie jest drogą wiodącą do pełni czasów, drogą ze świętymi i grzesznikami” – mówił Papież na porannej Mszy w Domu św. Marty.
2017-05-11 15:02:45
miniaturka
play

21 - 29 maja 2017 r. Specjalne pokazy "Szarych Aniołów" w Polsce

W roku Świętego Brata Alberta, w dniach 21 - 29 maja 2017, w Polsce odbędą się wyjątkowe pokazy filmu pt. "Outcasts - Szare Anioły" oraz spotkania z reżyserem Josephem Campo, który specjalnie przyleci po raz pierwszy do Polski.
2017-05-11 15:22:11
miniaturka

Diecezja radomska: od września nowe zasady przygotowania do małżeństwa

W diecezji radomskiej od września zaczną obowiązywać nowe zasady przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa. W spotkaniu, które odbyło się w Kurii Diecezji Radomskiej, uczestniczył biskup Henryk Tomasik.
2017-05-11 16:03:20
miniaturka

Katowice: Ogólnopolskie spotkanie dziekanów wydziałów teologicznych

Na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego odbyło się 11 maja ogólnopolskie spotkanie dziekanów wydziałów teologicznych. Temat obrad brzmiał: "Ratio Fundamentalis Sacerdotalis «Dar powołania do kapłaństwa»”.
2017-05-11 17:01:02
miniaturka

„Fatima. Historia dzieci, które widziały Matkę Bożą” -nowatorskie opracowanie

Chcesz poznać historię trojga ubogich pastuszków, którzy widzieli Matkę Bożą, koniecznie sięgnij po komiks, którego autorem jest ks. B. Zeman SSP.
2017-05-11 18:02:53
miniaturka

Fundacja Salvatti.pl zebrała 60 tys. w świątecznej akcji " Pisanka dla Syrii"

Na pomoc uchodźcom z Syrii Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl zebrała blisko 60 tys. złotych. Fundusze udało się pozyskać w ramach wielkanocnej akcji „Pisanka dla Syrii”.