Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-11 13:12
S. Zielińska / Caritas Polska

Caritas Polska i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Konsultacje+

Caritas Polska w partnerstwie z MRPiPS do marca 2018 roku przeprowadzi cykl konferencji, warsztatów tematycznych oraz zrealizuje badania opinii społecznej dotyczące szczegółów programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem".

Autor/źródło: pixabay.com

Głównym celem Konsultacji+ jest społeczne opiniowanie zmiany ustaw w związku z wejściem w życie Uchwały Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2016r., w sprawie programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem".

Tematyka konsultacji dotyka kwestii osób niepełnosprawnych oraz wsparcia dla ich opiekunów.

Konsultacje społeczne dotyczące zmian ustaw będą realizowane podczas dwóch ogólnopolskich i szesnastu regionalnych konferencji połączonych z warsztatami.

Zorganizowane zostaną również 32 spotkania ze środowiskami osób niepełnosprawnych. Dodatkową formą konsultacji społecznych będą wywiady grupowe oraz badania kwestionariuszowe.

W konsultacjach społecznych przewidziano udział ok 3.350 osób. Konsultacje skierowane są zarówno do przedstawicieli organizacji zajmujących się kwestiami wychowawczymi, socjalnymi, niepełnosprawnością jak też do wszystkich osób z jakichkolwiek powodów zainteresowanych powyższymi problemami.

Pierwsza z ogólnopolskich konferencji otwierająca Konsultacje+, odbędzie się środę, siedemnastego maja między godziną 9:00 a 17:00 w Centrum Olimpijskim w Warszawie. 

W konferencji dotyczącej tematu niepełnosprawności udział wezmą między innymi:

- Elżbieta Rafalska - Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej,

- Krzysztof Michałkiewicz - Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych 

oraz ks. Marian Subocz - dyrektor Caritas Polska. 

W konferencji może wziąć udział każdy, kto zarejestruje się na stronie internetowej www.zazyciem.mrpips.gov.pl. Poprzez powyższą stronę można również wziąć udział w konsultacjach, przekazując swoją opinię dotyczącą kwestii świadczeń dla osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów.


Podczas konferencji inaugurującej Konsultacje+ 17 maja, o godz. 12:00, odbędzie się briefing prasowy z udziałem:

- Elżbiety Rafalskiej - Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

- Krzysztofa Michałkiewicza - Sekretarza Stanu w MRPiPS, Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych

Dziennikarze chcący wziąć udział w briefingu proszeni są o akredytowanie się do dnia 16.05 pod adresem rzecznik@caritas.org.pl


Patronami medialnymi wydarzenia są: Telewizja Polska, Program Pierwszy Polskiego Radia, Rzeczpospolita i Polska Agencja Prasowa.


Paweł Kęska / Rzecznik prasowy Caritas Polska

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-11 11:47:31
miniaturka

Wyjątkowe Święto Ogniowe na Śląsku

Co roku w Żorach na Śląsku, 11 maja, obchodzone jest Święto Ogniowe. Dziś już po raz 315-ty. Jest to wierność przysiędze, którą złożyli Panu Bogu przodkowie.
2017-05-11 12:19:44
miniaturka
play

Kraków: trwają zapisy na Warsztaty Muzyki Niezwykłej u dominikanów

W dniach 14 do 20 sierpnia 2017 Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny po raz czwarty organizuje w Krakowie Warsztaty Muzyki Niezwykłej. Na początku maja ruszyły zapisy – warto się spieszyć, bo program jest bardzo bogaty, a ilość miejsc ograniczona.
2017-05-11 12:49:03
miniaturka

Rada Społeczna przy Arcybiskupie Poznańskim nt. imigrantów z Ukrainy

Rada Społeczna przy Arcybiskupie Poznańskim wydała oświadczenie na temat imigrantów z Ukrainy, w którym odnosi się m.in. do niepokojących przypadków nieludzkiego traktowania ich w pracy.
2017-05-11 13:53:21
miniaturka

Rozpoczęła się rekrutacja liderów Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości

Ruszyła rekrutacja Liderów do Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości - znanych w całej Polsce wolontariatów organizowanych przez Stowarzyszenie WIOSNA.
2017-05-11 14:17:23
miniaturka

Papież: Boże zbawienie to droga wiodąca do pełni czasów

„Boże zbawienie jest drogą wiodącą do pełni czasów, drogą ze świętymi i grzesznikami” – mówił Papież na porannej Mszy w Domu św. Marty.
2017-05-11 15:02:45
miniaturka
play

21 - 29 maja 2017 r. Specjalne pokazy "Szarych Aniołów" w Polsce

W roku Świętego Brata Alberta, w dniach 21 - 29 maja 2017, w Polsce odbędą się wyjątkowe pokazy filmu pt. "Outcasts - Szare Anioły" oraz spotkania z reżyserem Josephem Campo, który specjalnie przyleci po raz pierwszy do Polski.