Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-11 12:42
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Rada Społeczna przy Arcybiskupie Poznańskim nt. imigrantów z Ukrainy

Rada Społeczna przy Arcybiskupie Poznańskim wydała oświadczenie na temat imigrantów z Ukrainy, w którym odnosi się m.in. do niepokojących przypadków nieludzkiego traktowania ich w pracy.

Autor/źródło: pixabay.com

W dokumencie podkreślono, że za obecnością w Polsce wielu z nich, kryją się wielkie dramaty, wiążące się z aktualną sytuacją narodu ukraińskiego.

Rada odniosła się m.in. do niepokojących przypadków nieludzkiego traktowania imigrantów w pracy, w tym do zatrudniania ich „na czarno”. Mówi wiceprzewodniczący Rady, prof. Jan Węglarz.

„Na pewno nie można wykorzystywać sytuacji trudnej, życiowej, np. imigrantów ukraińskich do tego, żeby w niewłaściwy sposób, uch kosztem, się bogacić. To jest najłagodniejsze stwierdzenie. Natomiast są niestety również wypadki naruszania ich godności osobistej” - powiedział prof. Jan Węglarz.

Oświadczenie jest też apelem do całego społeczeństwa o postawę gościnności względem naszych braci z Ukrainy.

R. Łączny, KAI/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-11 11:25:44
miniaturka

Kraków: Akademicka Droga Światła ulicami miasta

W środę wieczorem z Wawelu na Skałkę przeszła Akademicka Droga Światła. Setki studentów pod przewodnictwem biskupa Grzegorza Rysia rozważało 14 stacji upamiętniających spotkania zmartwychwstałego Chrystusa ze swoimi przyjaciółmi i uczniami.
2017-05-11 11:47:31
miniaturka

Wyjątkowe Święto Ogniowe na Śląsku

Co roku w Żorach na Śląsku, 11 maja, obchodzone jest Święto Ogniowe. Dziś już po raz 315-ty. Jest to wierność przysiędze, którą złożyli Panu Bogu przodkowie.
2017-05-11 12:19:44
miniaturka
play

Kraków: trwają zapisy na Warsztaty Muzyki Niezwykłej u dominikanów

W dniach 14 do 20 sierpnia 2017 Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny po raz czwarty organizuje w Krakowie Warsztaty Muzyki Niezwykłej. Na początku maja ruszyły zapisy – warto się spieszyć, bo program jest bardzo bogaty, a ilość miejsc ograniczona.
2017-05-11 13:23:48
miniaturka

Caritas Polska i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Konsultacje+

Caritas Polska w partnerstwie z MRPiPS do marca 2018 roku przeprowadzi cykl konferencji, warsztatów tematycznych oraz zrealizuje badania opinii społecznej dotyczące szczegółów programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem".
2017-05-11 13:53:21
miniaturka

Rozpoczęła się rekrutacja liderów Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości

Ruszyła rekrutacja Liderów do Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości - znanych w całej Polsce wolontariatów organizowanych przez Stowarzyszenie WIOSNA.
2017-05-11 14:17:23
miniaturka

Papież: Boże zbawienie to droga wiodąca do pełni czasów

„Boże zbawienie jest drogą wiodącą do pełni czasów, drogą ze świętymi i grzesznikami” – mówił Papież na porannej Mszy w Domu św. Marty.