Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-10 15:19
Ks. Robert Capała

I Komunia Święta w Łagowie

W niedzielne południe 7 maja 2017 roku parafia Łagów przeżywała wielką, radosną uroczystość.

Autor/źródło: Ks. Robert Capała

62 dzieci z kilku klas III szkoły podstawowej przyjęło tego dnia po raz pierwszy Komunię Świętą. Najpierw wszyscy zebrali sie koło krzyża misyjnego, gdzie ks. proboszcz wraz z innymi kapłanami powitał dzieci i zgromadzonych gości, zas dzieci otrzymały błogosławieństwo od swoich rodziców i chrzestnych. Następnie ruszyła procesja do kościoła

W kościele odbyła się Msza Święta, której przewodniczył nasz rodak, ks. por. Marcin Janocha, koncelebrowali zaś ks. senior Mieczysław Surus i ks. proboszcz Jerzy Beksiński. Ks. Jerzy wygłosił homilię, w której ukazał dzieciom jak wielki jest to dzień, dlaczego I Komunia jest tak ważnym wydarzaniem, oraz jakie zobowiązania płyną z faktu przyjęcia Pana Jezusa do swego serca. Dzieci z wielkim entuzjazmem i radością uczestniczyły w tej Mszy Świętej, pełniąc rozmaite funkcje liturgiczne, głośno i radośnie wykonując śpiewy i odpowiedzi mszalne. Mocno tę liturgie przeżywali także rodzice tych dzieci, chrzestni i licznie zgromadzeni goście, kościół wypełniony był po brzegi.

Na zakończenie liturgii dzieci swoimi słowami i kwiatami podziękowały rodzicom, księżom, katechetkom, nauczycielom i wychowawcom za trud włożony w ich wychowanie i przygotowanie do I Komunii Świętej. Całością przygotowań kierował nasz wikariusz, ks. Rafał Kasprzyk. A działo się to wszystko w niedzielę Dobrego Pasterza.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-10 14:17:12
miniaturka
play

Wojciech Modest Amaro: znaleźć Boga w kuchni

- Przepis na udane życie jest bardzo prosty – mówi dla portalu misyjne.pl Wojciech Modest Amaro. – Wystarczy postawić Boga na pierwszym miejscu. Ta decyzja uporządkowuje całe życie.
2017-05-10 14:45:35
miniaturka

Papież na katechezie: Maryja Matką nadziei

Maryja zawsze z ufnością podchodzi do tajemnicy Boga, nawet wtedy, gdy zło świata zdaje się Go przysłaniać – mówił Papież w dzisiejszej katechezie. Poświęcił ją postaci Maryi, która jest Matką nadziei.
2017-05-10 15:16:45
miniaturka

Tarnów: Jaki ma być nowoczesny patriotyzm?

Patriotyzm to obok miłości do Ojczyzny także szacunek dla innych krajów – przypomniał biskup tarnowski Andrzej Jeż podczas sesji naukowej w Tarnowie.
2017-05-10 15:38:52
miniaturka

5 tysięcy różańców z Polski trafiło na front na wschodzie Ukrainy

Dla żołnierzy, którzy żyją na froncie w bardzo trudnych warunkach, te różańce, to znak naszej solidarności i wsparcia w modlitwie - mówi w rozmowie z KAI ks. Leszek Kryża dyrektor Zespołu ds. Pomocy Kościołowi na Wschodzie KEP.
2017-05-10 18:06:00
miniaturka

Papież do Polaków: módlcie się za moją pielgrzymkę do Fatimy

Zwracając się na dzisiejszej katechezie do Polaków Papież nawiązał do uroczystości św. Stanisława, biskupa i męczennika oraz prosił nas o modlitwę w intencji zbliżającej się pielgrzymki do Fatimy.
2017-05-10 18:31:39
miniaturka

45 tys. pielgrzymów idzie do Fatimy na spotkanie z Papieżem

45 tys. pieszych pątników jest już w drodze do Fatimy. Portugalczycy idą ze wszystkich stron kraju. W ten sposób przygotowują się na obchody stulecia objawień Matki Bożej i spotkanie z Papieżem Franciszkiem.