Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-09 18:33
Justyna Kapłańska / Radio Watykańskie

Genewa: Stolica Apostolska wstawia się za migrantami

Stolica Apostolska ponownie wstawia się za migrantami. Jej stanowisko przedstawił na forum o kryzysie migracyjnym abp Ivan Jurkovič.

Autor/źródło: Mariusz Matuszewski, licencja: CC BY

Stolica Apostolska ponownie wstawia się za migrantami. Jej stanowisko przedstawił na forum oenzetowskiej konferencji o kryzysie migracyjnym abp Ivan Jurkovič. Wezwał on przywódców światowych mocarstw, by mając na względzie dobro migrantów, wznieśli się ponad polityczne podziały i geograficzne bariery.

Cytując Papieża Franciszka, watykański dyplomata przypomniał, że każdy migrant jest przede wszystkim człowiekiem, któremu przysługują niezbywalne prawa. W sposób szczególny zaapelował o zapewnienie ochrony najsłabszym, czyli dzieciom. Potępił wyzysk, nadużycia i przemoc, których ofiarą padają migranci. Przypomniał, że kryzys migracyjny się nie skończy, dopóki na świecie istnieć będzie bieda, konflikty zbrojne i prześladowania.

kb/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-09 15:57:35
miniaturka

Fatima – orędzie wciąż aktualne!

„To orędzie jest jeszcze bardziej aktualne i bardziej naglące niż kiedykolwiek” – mówił Jan Paweł II w sanktuarium w Fatimie, 12 maja 1982 r. W tym roku mija stulecie objawień w Fatimie i z tej okazji 12 maja udaje się do Fatimy papież Franciszek.
2017-05-09 17:40:45
miniaturka

W Kolonii trwa spotkanie członków zespołów d/s kontaktów Episkopatu Polski i Niemiec

Zespół ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Niemiec z kardynałem Kazimierzem Nyczem oraz przewodniczącym biskupem Janem Kopcem (diec. gliwicka) a także biskupem Tadeuszem Lityńskim (diec. zielonogórsko-gorzowska) przybył na dwudniowe spotkanie do Kolonii.
2017-05-09 18:25:12
miniaturka

Izrael: biskupi apelują w sprawie palestyńskich więźniów

Katoliccy biskupi Ziemi Świętej apelują do Izraela, aby spełnił postulaty palestyńskich więźniów politycznych, którzy podjęli strajk głodowy.
2017-05-09 21:17:19
miniaturka

Zatańczą dla Jana Pawła II

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Katowickiej zaprasza do uczczenia tańcem rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.
2017-05-10 08:06:32
miniaturka

Turcja: relikwie św. Filipa Apostoła darem dla prawosławnych

Podczas ekumenicznej celebracji, delegacja rzymskich franciszkanów ofiarowała patriarsze Bartłomiejowi relikwie św. Filipa Apostoła.
2017-05-10 08:35:38
miniaturka

Proboszcz z Aleppo: bomb już nie ma, ale sytuacja jest nieludzka

Kolejne porozumienia pokojowe budzą nadzieję, jednak codziennie musimy stawiać czoło dramatycznym warunkom w jakich ludzie żyją już od zbyt długiego czasu – mówi Radiu Watykańskiemu o. Ibrahim Alsabagh.