Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-09 07:31
RA

W licheńskim Sanktuarium rozpoczynają się Nabożeństwa Fatimskie

Pierwsze tegoroczne Nabożeństwo Fatimskie w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej odbędzie się w sobotę, 13. maja, w kościele pw. Matki Bożej Dziesięciu Cnót Ewangelicznych w Grąblinie

Kościół pw. MB Dziesięciu Cnót Ewangelicznych w Grąblinie
Autor/źródło: Robert Adamczyk

„Inicjatywa została zapoczątkowana w ubiegłym roku na prośbę licheńskich parafian. Zgodnie ze zwyczajem, Nabożeństwa  Fatimskie odbywać się będą od maja do października każdego 13. dnia miesiąca” – wyjaśnił ks. Henryk Kulik MIC, proboszcz parafii pw. św. Doroty w Licheniu Starym.

Nabożeństwo w grąblińskim kościele rozpocznie się Mszą św. sprawowaną o godz. 19.00. Po Eucharystii zostanie odmówiony różaniec. Na zakończenie modlitewnego czuwania asysta liturgiczna oraz wierni udadzą się w procesji alejkami lasu grąblińskiego. Podczas procesji wierni będą podążać za figurą Matki Bożej Fatimskiej.       

W trakcie comiesięcznych nabożeństw rozważane będzie przesłanie Matki Bożej Fatimskiej. Zdaniem marianina jest ono zbliżone jest do przesłania, jakie za przyczyną Mikołaja Sikatki Matka Boża Licheńska przekazała miejscowej ludności: była to prośba o nawrócenie z drogi grzechu, życie według Bożych praw  oraz codzienny różaniec.  

Do udziału we wspólnej modlitwie zachęcają księża marianie, opiekunowie Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym. Osoby pragnące uczestniczyć we wspólnej modlitwie proszone są o przyniesienie ze sobą świec.

Nabożeństwa Fatimskie upamiętniają objawienia Matki Bożej w Fatimie z 1917 roku trzem miejscowym dzieciom: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi.

Pierwsze objawienie Matki Najświętszej dokonało się 13 maja 1917 r. Cudowna Pani powiedziała dzieciom: "Nie bójcie się, nic złego wam nie zrobię. Jestem z Nieba. Chcę was prosić, abyście tu przychodziły co miesiąc o tej samej porze. W październiku powiem wam, kim jestem i czego od was pragnę. Odmawiajcie codziennie Różaniec, aby wyprosić pokój dla świata".

Podczas drugiego objawienia, 13 czerwca, Maryja obiecała zabrać wkrótce do nieba Franciszka i Hiacyntę. Łucji powiedziała, że Pan Jezus pragnie posłużyć się jej osobą, by Maryja była bardziej znana i kochana, by ustanowić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca.

Trzecie objawienie z 13 lipca przedstawiało wizję piekła i prośbę odmawiania Różańca.

Następnego objawienia 13 sierpnia nie było z powodu aresztowania dzieci.

Piąte objawienie, 13 września, było ponowieniem prośby o odmawianie Różańca.

Ostatnie, szóste objawienie dokonało się 13 października. Mimo deszczu i zimna zgromadziło 70 tys. ludzi oczekujących na cud. Cudem słońca Matka Boża potwierdziła prawdziwość swoich objawień. Podczas tego objawienia powiedziała: "Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniała życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają Różaniec i pokutują za grzechy".

Licheń Stary, 08 maja 2017 r.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy