Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-07 21:23
Ewa Kotowska-Rasiak

Abp Peta: na świecie zawsze będzie stan wojenny, bo ciągle istnieje walka dobra ze złem

- Na świecie zawsze będzie stan wojenny, bo ciągle istnieje walka dobra ze złem, dlatego prośmy świętych, aby pomagali nam w tej walce zawsze opowiedzieć po stronie Pana Jezusa - mówił abp Tomasz Peta z Kazachstanu, który przewodniczył sumie odpustowej ku czci św. Floriana w Jedlcu. Na wspólnej modlitwie zgromadzili się strażacy z okolicznych parafii.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

W imieniu strażaków z regionu i całej wspólnoty parafialnej abp. Tomasza Petę witał proboszcz ks. Paweł Zieliński, który wskazał, że w 1947 r. poświęcone zostały dwa dzwony św. Antoniego i św. Floriana. Zaznaczył, że 10 lat później poświęcono sztandar jednostki OSP w Jedlcu. Dodał, że w 2007 r. do kościoła wprowadzone zostały relikwie św. Floriana.

W homilii celebrans wskazywał, że św. Florian uczy zaufania Bożej Opatrzności. – Strażacy wykonując swoją pracę wiedzą, że potrzebna jest Boża pomoc, potrzebna jest Boża siła i dlatego ufają Opatrzności Bożej poprzez patrona św. Floriana – mówił abp z archidiecezji w Astanie.

Podzielił się z wiernymi radością, że od 11 września 2016 r. Kazachstan ma swojego patrona, a jest nim bł. ks. Władysław Bukowiński nazywany apostołem Kazachstanu.

Przybliżył sylwetkę kapłana i zachęcał do sięgania po książkę „Wspomnienia z Kazachstanu” jego autorstwa, która ukazała się po śmierci.

Zaznaczył, że święci są przykładem, jak kochać Boga i człowieka. – Cieszymy się, że żyjemy w wolnej ojczyźnie, że mamy wolność religii, ale jak uczył ks. Władysław Bukowiński na świecie zawsze będzie stan wojenny, bo zawsze jest walka dobra ze złem. Dlatego potrzebni nam są święci patroni, którzy będą nam dawać przykład jak być z Jezusem i będą nam wypraszali potrzebne łaski, abyśmy w życiu nie pobłądzili. Niech święci patronowie pomagają nam, aby w tej walce dobra ze złem zawsze opowiedzieć po stronie Pana Jezusa – powiedział abp Peta.


Msza św. zakończyła procesją wokół kościoła i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2017-05-07 17:57:27
miniaturka

Tydzień Modlitw o Powołania (7-13 maja)

W czwartą Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, obchodzony jest 54. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W tym dniu rozpoczyna się także Tydzień Modlitw o Powołania.
2017-05-07 18:35:18
miniaturka

Hiszpania: kongres o ikonie Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W Madrycie zakończył się europejski kongres na temat ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zorganizowano go w ramach obchodów 150-lecia przekazania obrazu redemptorystom.
2017-05-07 18:44:15
miniaturka

Abp Hoser: Pokój na świecie zależy od naszego nawrócenia do Boga

W kaplicy parafii Dobrego Pasterza w Warszawie-Miedzeszynie odbyło się uroczyste nałożenie koron na figurę Matki Bożej Fatimskiej. "Od naszego nawrócenia zależy pokój na świecie" – mówił abp Henryk Hoser nawiązując do orędzia fatimskiego.
2017-05-08 08:14:33
miniaturka

Rosja: Kościół przeciwny delegalizacji świadków Jehowy

Kościół katolicki w Rosji sprzeciwia się traktowaniu świadków Jehowy jako organizacji ekstremistycznej. 2 maja Sąd Najwyższy polecił skonfiskować wszelką własność tego wyznania.
2017-05-08 08:33:01
miniaturka

Syria: watykański projekt leczenia wojennej traumy u dzieci

Na prośbę Papieża Franciszka watykański szpital Dzieciątka Jezus będzie niósł opiekę medyczną dzieciom w Syrii.
2017-05-08 09:07:15
miniaturka

Patriarcha Lizbony: papieska wizyta w Fatimie znakiem nadziei dla świata

Kard. Manuel Clemente przypomniał, że przesłanie przekazane przez Maryję trojgu dzieci w 1917 r. podczas I wojny światowej pozostaje ciągle aktualne.