Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-05 18:13
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Łotysze pielgrzymują do sanktuarium w Skaistkalne

Na Łotwie otwarto sezon pieszych pielgrzymek. 4 maja, kiedy obchodzi się tam święto odzyskania niepodległości, pątnicy z Rygi i Jełgawy wyruszyli do sanktuarium maryjnego w Skaistkalne.

Łotwa , Daugavpils
Autor/źródło: pixabay

Malownicze sanktuarium położone nad granicą z Litwą stanowi pozostałość XVIII-wiecznego ośrodka edukacyjnego prowadzonego przez jezuitów. W kościele, gdzie obecnie pracują paulini, czczony jest wizerunek Matki Bożej Opiekunki Rodzin. To drugie po Agłonie narodowe sanktuarium maryjne na Łotwie. Piesze pielgrzymowanie na odpust Królowej Rodzin organizowane jest tam po raz dziesiąty i wpisało się już w program tutejszego duszpasterstwa rodzin. Wśród pątników nie brakuje seminarzystów z Rygi, którzy modlą się m.in. o nowe powołania kapłańskie jako znak Bożego błogosławieństwa dla chrześcijańskich rodzin. Pielgrzymka zakończy się 7 maja, kiedy to uroczystościom odpustowym w sanktuarium w Skaistkalne przewodniczyć będzie bp Eduards Pavlovskis z Jełgawy.

T. Cieślak, Ryga/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-05 15:21:04
miniaturka

W niedzielę, 7 maja, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania

Według danych Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań blisko 3,4 tys. kleryków przygotowuje się do kapłaństwa, coraz więcej jest też seminarzystów zakonnych. W niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne.
2017-05-05 15:48:33
miniaturka

Papież u św. Marty: módlmy się za surowych w Kościele

Jezus musiał „potępić surowych, którzy nie byli uczciwi” – wskazał Franciszek podczas Mszy w kaplicy Domu św. Marty.
2017-05-05 16:09:17
miniaturka
play

"Teraz i w godzinę śmierci" - premiera filmu w 100. rocznicę objawień fatimskich

W sobotę, 13 maja, w 100. rocznicę objawień fatimskich odbędzie się premiera filmu o sile różańca pt. "Teraz i w godzinę śmierci". W kinach film wyświetlany będzie od 19 maja.
2017-05-05 18:21:26
miniaturka

Taizé: dialog międzyreligijny uległ sekularyzacji, wiara tematem tabu

Dialog międzyreligijny między chrześcijaństwem i islamem uległ presji sekularyzacji – uważa brat Maxime z Taizé, organizator rozpoczynającego się tam dziś weekendu przyjaźni między młodymi chrześcijanami i muzułmanami.
2017-05-05 18:32:50
miniaturka

Zakończenie obchodów Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w Kaliszu

- Chciejmy, aby naszą postawą przez dobroć, uśmiech, życzliwość pomagać innym, którym żyje się trudniej - mówił biskup kaliski Edward Janiak, który w Kaplicy Cudownego Obrazu św. Józefa w kaliskiej bazylice przewodniczył Mszy św. kończącej obchody Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
2017-05-05 18:51:03
miniaturka

Kard. Raï u Franciszka, Libańczycy czekają na Papieża

Papież przyjął na audiencji patriarchę Kościoła maronickiego, kard. Becharę Boutrosa Raïa.