Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-04 09:52
RA

167. rocznica objawień Matki Bożej w lesie grąblińskim

W 167. rocznicę objawień Matki Bożej pasterzowi Mikołajowi Sikatce wierni modlili się podczas Mszy św. sprawowanej przy Kaplicy Sosny w lesie grąblińskim.

Wierni podczas Mszy św. w lesie grąblińskim
Autor/źródło: RA

W trakcie Mszy św. o godz. 12.00, którą sprawował ks. Emil Gallo MIC, modlili się zarówno licheńscy parafianie, jak i pielgrzymi. W Słowie Bożym skierowanym do wiernych celebrans nawiązał do objawień, jakie dokładnie 167 lat temu działy się w tym miejscu. Kaznodzieja powiedział:

„Los ludzi żyjących w trwodze, w niewoli grzechu, był trudny. Jednak Bóg zareagował i wysłał najodpowiedniejszą osobę – Matkę Bożą, która przyszła do miejscowego pasterza i przyniosła orędzie z Nieba, aby ludzie czynili pokutę, nawracali się i modlili o łaskę”.

 W wygłoszonym Słowie nawiązał także do wielkich wydarzeń maryjnych, jakie przeżywamy w tym roku: 50. rocznica koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej, 300. rocznica koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej oraz 100. rocznica objawień fatimskich.  

Na zakończenie kazania kapłan powiedział, iż Matka Boża przychodzi, aby wzywać nas dożycia w świętości:

„Ona prosi nas, abyśmy pamiętali o wielkiej godności dzieci Bożych, do której zostaliśmy powołani”.

 Po Mszy św. asysta liturgiczna oraz wierny lud Boży udali się procesyjnie do miejsca pierwszego objawienia, gdzie stoi symboliczny pomnik Maryi ukazującej się klęczącemu pasterzowi. Tam odmówiona została tajemnica różańca – Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie.  

Licheń Stary-Grąblin, 01 maja 2017 r.   

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy