Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-04 09:37
RA

50 flag rozdano w Licheniu

W uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym rozdano 50 biało-czerwonych flag.

Poświęcenie flag w Licheniu
Autor/źródło: RA

W tym roku liczba flag odnosiła się do przypadającej 15 sierpnia 50. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej koroną papieską. Flagi zostały poświęcone przez wicekustosza ks. Sławomira Homoncika MIC, podczas Mszy św. sprawowanej w bazylice o godzinie 12.00.

W trakcie kazania kaznodzieja zwrócił uwagę, że w trudnych chwilach Polacy zwracali się do Maryi błagając Ją o wstawiennictwo i pomoc, składając jednocześnie wiele obietnic, z których nie wszystkie zostały wypełniane. Mówiąc o misji Maryi ukazał Ją jako Matkę, która jest wierna swemu powołaniu. Nawiązując do objawień Matki Bożej Licheńskiej podkreślił, że Maryja uczyniła  to jako królowa z orłem na piersi i jako matka napominająca swoje dzieci, które oddaliły się od Boga.    W Słowie kaznodzieja zachęcił wiernych, aby zaprosili Matkę Bożą do swojego życia i zaapelował, aby byli  wierni Bogu, Ewangelii i krzyżowi na wzór Maryi.

Po Mszy św. poświecone flagi osobiście wręczał wiernym ks. Wiktor Gumienny MIC, kustosz licheńskiego Sanktuarium.

Jedną z 50 flag otrzymała Ewa Monastyrska z województwa lubelskiego, która powiedziała:

    „Uważam ,że powinniśmy jak najczęściej pokazywać, jakim narodem jesteśmy. Powinniśmy dbać o nasz patriotyzm. A tę flagę, którą dziś otrzymałam w Licheniu, z pewnością będę wywieszać przed swoim domem w święta i w ten sposób uczyć patriotyzmu swoje dziecko”.

Licheń Stary, 03 maja 2017 r.   

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy