Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-03 15:37
Ks. Robert Capała

3 maja w Łagowie

W środowe południe w Łagowie odbyły się obchody Uroczystości Matki Bożej Królowej Polski oraz święta strażaka.

Autor/źródło: Rafał Wójcik

Najpierw była Msza Święta. Tuż przed 12:00 wprowadzono do kościoła parafialnego w Łagowie poczty sztandarowe ochotniczych Straży Pożarnych. Pojawili sie także strażacy w strojach galowych, przedstawiciele władz samorządowych oraz parafianie łagowscy. Msza Święta rozpoczęła się śpiewm Bogurodzicy. Eucharystii przewodniczył dziekan dekanatu świętokrzyskiego, ks. kan Jerzy Beksiński. Koncebransami byli ks. Mieczysław Surus oraz ks. Robert Capała, który wygłosił także kazanie. ks. Robert wskazał na powszechność kultu Maryi w naszym narodzie oraz na konieczność przyłożenia więcej uwagi do katolickiego i patriotycznego wychowania dzieci i młodzieży. W słowie końcowym przed błogosławieństwem ks. Jerzy Beksiński podziękował wszystkim za wspólna modlitwę i zaangażowanie w życie parafii, wskazał też, że w herbie Łagowa jest Maryja z Dzieciątkiem, co pięknie świadczy o naszej miejscowości.

Po Mszy Świętej odśpiewano hymn Boże, coś Polskę, po czym strażacy udali się do remizy w Piotrowie-Gułaczowie, gdzie na placu apelowym wręczono im odznaczenia.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-03 13:49:44
miniaturka

Uroczystość NMP Królowej Polski na Jasnej Górze

„Korona modlitwy dla Królowej Polski” – pod takim hasłem na Jasnej Górze świętowana jest tegoroczna Uroczystość NMP Królowej Polski. Mszy św. o godz. 11.00 z udziałem polskich biskupów przewodniczył i homilię wygłosił przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.
2017-05-03 14:36:42
miniaturka

Obchody Uroczystości NMP Królowej Polski w Gliwicach

O 12.30 w kościele katedralnym w Gliwicach została odprawiona Eucharystia w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem bp. Jana Kopca.
2017-05-03 15:16:49
miniaturka

Bp Janiak: prośmy Maryję, aby uchroniła nasz naród przed nieszczęściem niewiary

- Starajmy się modlić do Matki Najświętszej, by uchroniła nasz naród przed nieszczęściem niewiary - mówił bp Edward Janiak w 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mszę św. za ojczyznę biskup kaliski odprawił w katedrze pw. św. Mikołaja w Kaliszu.
2017-05-03 17:48:59
miniaturka

Abp Skworc na temat patriotyzmu

Patriotyzm to wypełnianie swoich obowiązków zawodowych, stanowych, wobec rodziny i ojczyzny - powiedział metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach.
2017-05-03 18:00:20
miniaturka

Przewodniczący KEP: chrześcijaństwo zabezpieczeniem przed ideologiami totalitarnymi

– Spuścizna kulturowa chrześcijaństwa jest najlepszym zabezpieczeniem przed pojawiającymi się nowymi ideologiami totalitarnymi, zagrażającymi godności człowieka – powiedział w homilii abp Stanisław Gądecki.
2017-05-03 18:21:35
miniaturka

Papież modli się o pokój na Ukrainie

Papież modli się o pokój na Ukrainie. Mówił o tym do łacińskiego metropolity Lwowa, z którym rozmawiał na zakończenie audiencji środowej.