Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-05-03 15:37
Ks. Robert Capała

3 maja w Łagowie

W środowe południe w Łagowie odbyły się obchody Uroczystości Matki Bożej Królowej Polski oraz święta strażaka.

Autor/źródło: Rafał Wójcik

Najpierw była Msza Święta. Tuż przed 12:00 wprowadzono do kościoła parafialnego w Łagowie poczty sztandarowe ochotniczych Straży Pożarnych. Pojawili sie także strażacy w strojach galowych, przedstawiciele władz samorządowych oraz parafianie łagowscy. Msza Święta rozpoczęła się śpiewm Bogurodzicy. Eucharystii przewodniczył dziekan dekanatu świętokrzyskiego, ks. kan Jerzy Beksiński. Koncebransami byli ks. Mieczysław Surus oraz ks. Robert Capała, który wygłosił także kazanie. ks. Robert wskazał na powszechność kultu Maryi w naszym narodzie oraz na konieczność przyłożenia więcej uwagi do katolickiego i patriotycznego wychowania dzieci i młodzieży. W słowie końcowym przed błogosławieństwem ks. Jerzy Beksiński podziękował wszystkim za wspólna modlitwę i zaangażowanie w życie parafii, wskazał też, że w herbie Łagowa jest Maryja z Dzieciątkiem, co pięknie świadczy o naszej miejscowości.

Po Mszy Świętej odśpiewano hymn Boże, coś Polskę, po czym strażacy udali się do remizy w Piotrowie-Gułaczowie, gdzie na placu apelowym wręczono im odznaczenia.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: strażacy, 3 maja, Łagów, OSP, Piotrów-Gułaczów, Ks. Jerzy Beksiński, Ks. Mieczysław Surus