Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-05-03 14:45
AC

Obchody Uroczystości NMP Królowej Polski w Gliwicach

O 12.30 w kościele katedralnym w Gliwicach została odprawiona Eucharystia w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem bp. Jana Kopca.

Autor/źródło: Grzegorz Łańcucki

Na Mszy św. byli obecni przedstawiciele wojskowego gliwickiego Garnizonu, Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta Gliwice wraz z pocztami sztandarowymi.

Bp Jan Kopiec, przy licznej obecności wiernych, podkreślił mocno w czasie kazania, że Ojczyzna to nie tylko powierzchnia jakiegoś kraju, czy skrawek ziemi, ale to dom, w którym się zbieramy, o który się troszczymy. W tym domu uczymy się prawdziwych wartości, a jedną z tych wartości jest patriotyzm, który nie powinien polegać tylko na obronie w razie konfliktu, ataku zewnętrznego, ale powinien się przede wszystkim przejawiać w tym, że wspólnie tworzymy prawa zwrócone na godność i wolność człowieka, szacunku wobec osoby ludzkiej.

Kazanie bp. Jana Kopca było oparte na dokumencie KEP, przygotowanym przez Radę ds. Społecznych. Cały dokument można znaleźć na stronie opoka.org.pl.

Po Eucharystii w kościele katedralnym w Gliwicach kontynuowane są uroczystości świeckie. Wierni wraz z kompanią honorową udali się na Plac Krakowski.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Gliwice, bp Jan Kopiec, Uroczystość NMP Królowej Polski, Ojczyzna