Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-03 14:45
AC

Obchody Uroczystości NMP Królowej Polski w Gliwicach

O 12.30 w kościele katedralnym w Gliwicach została odprawiona Eucharystia w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem bp. Jana Kopca.

Autor/źródło: Grzegorz Łańcucki

Na Mszy św. byli obecni przedstawiciele wojskowego gliwickiego Garnizonu, Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta Gliwice wraz z pocztami sztandarowymi.

Bp Jan Kopiec, przy licznej obecności wiernych, podkreślił mocno w czasie kazania, że Ojczyzna to nie tylko powierzchnia jakiegoś kraju, czy skrawek ziemi, ale to dom, w którym się zbieramy, o który się troszczymy. W tym domu uczymy się prawdziwych wartości, a jedną z tych wartości jest patriotyzm, który nie powinien polegać tylko na obronie w razie konfliktu, ataku zewnętrznego, ale powinien się przede wszystkim przejawiać w tym, że wspólnie tworzymy prawa zwrócone na godność i wolność człowieka, szacunku wobec osoby ludzkiej.

Kazanie bp. Jana Kopca było oparte na dokumencie KEP, przygotowanym przez Radę ds. Społecznych. Cały dokument można znaleźć na stronie opoka.org.pl.

Po Eucharystii w kościele katedralnym w Gliwicach kontynuowane są uroczystości świeckie. Wierni wraz z kompanią honorową udali się na Plac Krakowski.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-03 12:36:56
miniaturka

Startuje Wiślana Super Buda

Wiele atrakcji czeka na studentów Wiślanej Super Budy. Inaugurację zaplanowano na niedzielę 7 maja o g. 11 w Muzeum Wisły nieopodal Centrum Nauki Kopernik.
2017-05-03 13:18:23
miniaturka

Franciszek na audiencji: niech żyje Polska!

Niech żyje Polska! – to spontaniczne zawołanie Papieża wybrzmiało dziś na audiencji środowej.
2017-05-03 13:49:44
miniaturka

Uroczystość NMP Królowej Polski na Jasnej Górze

„Korona modlitwy dla Królowej Polski” – pod takim hasłem na Jasnej Górze świętowana jest tegoroczna Uroczystość NMP Królowej Polski. Mszy św. o godz. 11.00 z udziałem polskich biskupów przewodniczył i homilię wygłosił przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.
2017-05-03 15:16:49
miniaturka

Bp Janiak: prośmy Maryję, aby uchroniła nasz naród przed nieszczęściem niewiary

- Starajmy się modlić do Matki Najświętszej, by uchroniła nasz naród przed nieszczęściem niewiary - mówił bp Edward Janiak w 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mszę św. za ojczyznę biskup kaliski odprawił w katedrze pw. św. Mikołaja w Kaliszu.
2017-05-03 15:42:19
miniaturka

3 maja w Łagowie

W środowe południe w Łagowie odbyły się obchody Uroczystości Matki Bożej Królowej Polski oraz święta strażaka.
2017-05-03 17:48:59
miniaturka

Abp Skworc na temat patriotyzmu

Patriotyzm to wypełnianie swoich obowiązków zawodowych, stanowych, wobec rodziny i ojczyzny - powiedział metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach.