Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-01 13:11
S. Zielińska / KAI

Nowy Targ: VI Rajd Rowerowy śladami św. Jana Pawła II

Już od sześciu lat z parafii pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu rusza Rajd Rowerowy śladami św. Jana Pawła II, który rozpoczął się dzisiaj w Nowym Targu.

Autor/źródło: pixabay.com

Rowerzyści wyruszyli z parafii, której patronuje papież Polak, kierując się do Ludźmierza, a następnie Czarnego Dunajca, by na zakończenie wrócić do stolicy Podhala.

Trasy nie są wymagające, więc jest to rajd rodzinny, w którym udział mogą wziąć również dzieci. Droga prowadzona jest głównie ścieżkami rowerowymi szlaku wokół Tatr. Jak podkreślają organizatorzy, nie jest to wyścig na czas, chodzi o miłe spędzenie wolnego dnia, wraz z aktywnością fizyczną.

Pierwszy przystanek rajdu przewidziano na lotnisku, będącym miejscem spotkania papieża Jana Pawła II z pielgrzymami w czerwcu w 1979 r. Odbyła się tam krótka modlitwa pod pomnikiem świętego, którą poprowadził diakon Marcin Napora z parafii papieskiej.

Na zakończenie wydarzenia, w ogrodach parafii św. Jana Pawła II zaplanowano poczęstunek dla wszystkich uczestników wyprawy.

Parafia św. Jana Pawła II była jedną z pierwszych w Polsce i na świecie, której po beatyfikacji zaczął patronować papież Polak. To prężnie działająca wspólnota, której proboszczem jest ks. Jan Karlak, pochodzący z Orawy. Na terenie wspólnoty działa świetlica dla dzieci, stacja całodziennej opieki "Totus Tuus" z grotą solną i zabiegami rehabilitacyjnymi.

jg / Nowy Targ

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-01 09:21:51
miniaturka

Częstochowa: zakończyło się Sympozjum Czcicieli Miłosierdzia Bożego

W częstochowskiej Dolinie Miłosierdzia w niedzielę zakończyło się Sympozjum Czcicieli Miłosierdzia Bożego. Spotkania mają swoją długą historię, na której początku stał m.in. bł. ks. Michał Sopoćko.
2017-05-01 12:10:12
miniaturka

Częstochowa: Koncert z okazji Jubileuszu 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej

Muzyka barokowa kompozytorów z XVIII wieku zabrzmi dziś wieczorem na Jasnej Górze podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”.
2017-05-01 12:41:18
miniaturka
play

„Korona modlitwy dla Królowej Polski” - uroczystości na Jasnej Górze

„Korona modlitwy dla Królowej Polski” – pod takim hasłem na Jasnej Górze świętowana będzie tegoroczna Uroczystość NMP Królowej Polski. 3 maja, Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Stanisław Gądecki.
2017-05-01 13:53:11
miniaturka

3 maja - uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

W środę, 3 maja, Kościół katolicki w Polsce obchodzić będzie uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
2017-05-01 17:01:39
miniaturka

Papież: niech św. Józef da młodym umiejętność marzenia

„Niech św. Józef da młodym umiejętność marzenia” – napisał dziś Papież Franciszek na Twitterze.
2017-05-01 17:22:27
miniaturka

Inspirowani Kalasancjuszem - Kongres Duchowości Młodych w Krakowie

Z okazji Jubileuszowego Roku Kalasantyńskiego Polska Prowincja Zakonu Pijarów zorganizowała Kongres Duchowości Młodych - Inspirowani Kalasancjuszem, który odbył się w dniach 28 kwietnia – 1 maja w Krakowie.