Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-01 07:26
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Papież apeluje w sprawie Wenezueli

Podczas niedzielnego spotkania z wiernymi Franciszek wystosował apel w sprawie Wenezueli. Kraj ten znajduje się na krawędzi wojny domowej. Od miesiąca trwają tam masowe protesty przeciwko prezydentowi Nicolasowi Maduro.

Protesty w Wenezueli
Autor/źródło: pixabay.com

Masowe protesty w Wenezueli przeciwko prezydentowi Nicolasowi Maduro są krwawo tłumione. Od początku kwietnia zginęło już 28 osób.

„Nieustannie docierają do nas dramatyczne doniesienia o sytuacji w Wenezueli i zaostrzeniu starć, o wielu zabitych, rannych i uwięzionych. Łącząc się w bólu z rodzinami ofiar, które zapewniam o modlitwach za ich bliskich zmarłych, kieruję stanowczy apel do rządu i wszystkich, którzy tworzą społeczeństwo wenezuelskie, aby unikali wszelkich dalszych form przemocy, przestrzegali praw człowieka i dążyli do wynegocjowania rozwiązań poważnego kryzysu humanitarnego, społecznego, politycznego i gospodarczego, który wyczerpuje mieszkańców.

Powierzamy Najświętszej Maryi Pannie intencje pokoju, pojednania i demokracji w tym umiłowanym kraju. Modlimy się także za wszystkie kraje przeżywające poważne trudności. Myślę szczególnie w tych dniach o byłej Jugosłowiańskiej Republice Macedonii” – powiedział Ojciec Święty.

kb/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-04-30 18:50:23
miniaturka

Kard. Dziwisz: historia uczniów z Emaus to historia każdego z nas

Kard. Stanisław Dziwisz przypomniał, że Jezus Chrystus zawsze towarzyszy nam na naszej drodze życia, tak jak stał się tajemniczym Towarzyszem drogi zniechęconych uczniów zmierzających do Emaus.
2017-04-30 21:02:08
miniaturka

70-lecie parafii w Laskach

- Trzeba być człowiekiem nierozumnym, żeby nie uświadomić sobie, że kiedyś trzeba umrzeć, a na niebo trzeba zapracować - mówił bp Edward Janiak w Laskach podczas Mszy św. połączonej z przeżywaniem 70. rocznicy powstania parafii.
2017-05-01 07:17:37
miniaturka

Papież wspomina podróż do Egiptu

Podczas niedzielnej modlitwy Regina Caeli Franciszek wyraził wdzięczność za zakończoną w sobotę wieczorem podróż apostolską do Egiptu.
2017-05-01 08:09:07
miniaturka

Moskwa: książka o Benedykcie XV podczas I wojny światowej

W Bibliotece Literatury Obcej im. „Rudomino” w Moskwie zaprezentowano książkę o inicjatywach humanitarnych papieża Benedykta XV podczas I wojny światowej.
2017-05-01 08:42:30
miniaturka

Nowy biskup diecezji kijowsko-żytomierskiej

Nowym biskupem diecezji kijowsko-żytomierskiej dla katolików obrządku łacińskiego mianowany został ks. Witalij Kriwicki.
2017-05-01 09:21:51
miniaturka

Częstochowa: zakończyło się Sympozjum Czcicieli Miłosierdzia Bożego

W częstochowskiej Dolinie Miłosierdzia w niedzielę zakończyło się Sympozjum Czcicieli Miłosierdzia Bożego. Spotkania mają swoją długą historię, na której początku stał m.in. bł. ks. Michał Sopoćko.