Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-29 17:51
Małgorzata Strzelec / ks. Krzysztof Ordziniak

Majowe w kościele i w plenerze w mikstackiej parafii

Przed nami maj. I znów w kościołach zabrzmią słowa pieśni "Chwalcie łąki umajone, góry doliny zielone, chwalcie z nami Panią świata...”

Plakat informujacy o plenerowych nabożeństwach majowych
Autor/źródło: Małgorzata Strzelec

Przed nami jeden z najpiękniejszy miesiąc, maj. Cieszy oczy zieleń łąk i kolor rozkwitających kwiatów, krzewów, łąk. Ale jest on piękny jeszcze z jednego powodu - to miesiąc w sposób szczególny poświęcony Maryi. Kochają Polacy swoja Matkę i Królową , kochają Ja i czczą mikstaccy parafianie. W kościołach odprawiane są  nabożeństwa majowe.Przy kapliczkach i przydrożnych krzyżach, których tak wiele  jest w naszym kraju gromadzą się wierni, by słowami Litanii Loretańskiej wychwalać Maryję. Na nabożeństwach majowych gromadzą się także w parafialnym kościele mikstaccy parafianie. Stało się  już tradycją w mikstackiej  wspólnocie,że  w soboty maja wyruszymy z Maryją na szlak, by nawiedzić kapliczki w miejscowościach  wchodzących w skład parafii   i tam oddawać Jej cześć. Spotykamy się o godz. 21:00 i łączymy Apel Jasnogórski z nabożeństwem majowym. Podczas tego kapliczkowego pielgrzymowania szczególnego znaczenia nabierają słowa pieśni " i co czuje i co żyje niech z  nami sławi Maryję". Sławi wraz z nami Maryję cała przyroda wiatr szumem, ptaki śpiewem.   A wraz z nim ku niebu popłyną nasze radości i troski, prośby i podziękowania, które przynosić będziemy na nasze plenerowe, modlitewne majowe spotkania. A któż lepiej niż Ona nas zrozumie...Wiec jeśli chcesz wraz z nami powiedzieć Matce:  Maryjo, Królowo Polski, jestem, pamiętam, czuwam!

Zapraszamy!


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-04-29 16:34:43
miniaturka

Rekolekcje kapłańskie z kard. Raymondem L. Burke

Ks. kard. Raymond Leo Burke, patron Suwerennego Zakonu Maltańskiego, poprowadził w licheńskim sanktuarium rekolekcje dla kapłanów z Polski.
2017-04-29 17:38:20
miniaturka

Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w Kaliszu

Bp Wiesław Mering przewodniczył Mszy św. w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu z okazji 72. rocznicy cudownego wyzwolenia obozu w Dachau.
2017-04-29 18:06:18
miniaturka

Papież wzywa egipskich katolików do ekstremizmu miłości

Do „ekstremizmu miłości”, jedynego dopuszczalnego dla wierzących, zachęcił Papież katolików Egiptu. Msza dla nich to główne wydarzenie dzisiejszego dnia jego pielgrzymki do tego kraju.
2017-04-29 18:20:39
miniaturka

Abp Muszyński: kapłan nigdy nie jest niepotrzebny

„Piękno życia kapłańskiego polega na tym, że nikt z kapłanów nigdy nie jest niepotrzebny” - powiedział abp Henryk Muszyński podczas Mszy św. sprawowanej 29 kwietnia w Pelplinie z okazji jubileuszu 60-lecia święceń kapłańskich.
2017-04-29 18:44:49
miniaturka

Papież do duchownych: Kto ucieka od krzyża, ucieka też od zmartwychwstania

Egipt ubogacił Kościół bezcennym skarbem życia monastycznego - mówił Ojciec Święty podczas spotkania z duchowieństwem, osobami konsekrowanymi i seminarzystami.
2017-04-29 18:52:42
miniaturka

Legnica. Święcenia diakonatu.

„Jesteście posłani, by służyć” – powiedział biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski podczas święceń diakonatu, które odbyły się w legnickiej katedrze.