Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-29 16:32
RA

Rekolekcje kapłańskie z kard. Raymondem L. Burke

Ks. kard. Raymond Leo Burke, patron Suwerennego Zakonu Maltańskiego, poprowadził w licheńskim sanktuarium rekolekcje dla kapłanów z Polski.

Msza św. z udziałem kard. Burke
Autor/źródło: RA

W rekolekcjach, które odbyły się w Domu Pielgrzyma Arka, uczestniczyło 36 kapłanów z wielu polskich diecezji i z niektórych zgromadzeń zakonnych.

„Głównym tematem rekolekcji były podstawowe kwestie związane z kapłaństwem. Mówiłem o Najświętszej Eucharystii jako o źródle i centrum życia każdego kapłana. Zwróciłem także uwagę na wyzwania, jakie czekają księży w związku z nową ewangelizacją. Poruszony został także temat poświecenia się Matce Bożej w kapłańskim życiu” – wyjaśnił kard. Burke.

Pomysł zorganizowania rekolekcji kapłańskich zrodził się rok temu, gdy kard. Burke przyjechał do Polski na promocję swojej książki pt. „Boża miłość stała się ciałem”.

„Wraz z panią Izabellą Parowicz postanowiliśmy zapytać kard. Burke czy zechciałby poprowadzić rekolekcje dla kapłanów na temat, który sam wybierze. Ksiądz kardynał bardzo chętnie przystał na nasz pomysł” – powiedział ks. Jarosław Powąska, koordynator rekolekcji.  

Licheń na miejsce rekolekcji został wybrany z kilku powodów: po pierwsze dlatego, że znajduje się tutaj Sanktuarium Maryjne, po drugie umiejscowiony jest w centrum Polski, a po trzecie dysponuje dobrą bazą noclegową.  

W piątek, ostatniego dnia rekolekcji, kard. Raymond L. Burke, odprawił w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, a wieczorem w Domu Pielgrzyma Arka hierarcha wygłosił prelekcję  nt. swojej najnowszej książki zatytułowanej „Rytuał oddania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa”.

Patronat honorowy na rekolekcjami objął bp Wiesław Alojzy Mering, ordynariusz diecezji włocławskiej. Koordynatorami rekolekcji byli: ks. Jarosław Powąska z diecezji kaliskiej oraz Izabella i Barbara Parowicz.

Licheń Stary, 28 kwietnia 2017 r.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy