Strona główna
opoka.org.pl
2017-04-29 16:26
RA

Motocykliści rozpoczęli sezon

6 tysięcy motocyklistów rozpoczęło nowy sezon motorowy udziałem we Mszy św. sprawowanej w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym podczas V Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Motocykli i Pojazdów Zabytkowych.

Zlot motocyklowy w Licheniu
Autor/źródło: RA

Miłośnicy jednośladów oraz samochodów zabytkowych do Lichenia zjeżdżali się od godzin rannych. Miejscem spotkania motocyklistów był parking E na ul. Toruńskiej (tzw. lotnisko), natomiast posiadacze samochodów zabytkowych gromadzili się na parkingu przy bazylice.

Zdaniem organizatorów, niewiadomą tegorocznego zlotu była pogoda:

„Całą wczorajszą noc padał deszcz. Obawialiśmy się, że z tego powodu frekwencja na dzisiejszym zlocie może być mniejsza. Jednak z samego rana przywitało nas w Licheniu piękne słońce” – powiedział pan Krzysztof Zieleniewski z klubu motocyklowego Knight Riders.

Tegoroczne otwarcie sezonu motorowego w Licheniu miało nieco inny przebieg aniżeli w latach ubiegłych. Po raz pierwszy Msza św. w intencji kierowców i ich rodzin została odprawiona na ołtarzu polowym zlokalizowanym na parkingu, gdzie odbył się zlot. Eucharystii przewodniczył ks. Wiktor Gumienny MIC, kustosz licheńskiego Sanktuarium. W słowie skierowanym do motocyklistów ks. kustosz nawiązał do dzisiejszej Ewangelii wg św. Mateusza. Zwrócił uwagę, że każdy w swoim życiu boryka się z problemami. Jednak zawsze możemy zwrócić się do Jezusa, który nas wysłucha i pomoże nieść nasze brzemiona. Podczas kazania apelował także do kierowców o bezpieczną i roztropną jazdę w trakcie rozpoczynającego się nowego sezonu motorowego.

Po zakończeniu Mszy św. zostało udzielone zgromadzonym błogosławieństwo i trzej księża marianie (ks. Wiktor Gumienny MIC, ks. Janusz Bialucha MIC oraz ks. Marek Kordaszewski MIC) pokropili wszystkie pojazdy wodą święconą. Uczynili to przejeżdżając na motocyklach wśród zaparkowanych na placu maszyn.

Na koniec wszystkie pojazdy wzięły udział w paradzie ulicami Lichenia  i okolicznych miejscowości.

V Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Motocykli i Pojazdów zabytkowych w Licheniu zorganizował klub motocyklowy Knight Riders z Łodzi.

Licheń Stary, 29 kwietnia 2017 r.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy